Jak cienka czerwona linia zmienia życie

My Music Story [logo]

PAWEŁ [WARSZAWA]: Muzyki filmowej słucham od 1996 roku – wtedy po raz pierwszy usłyszałem „Twierdzę”. Przez jakiś czas zdarzało mi się nawet chodzić do kina, „because of music”, czyli z powodu kompozytora. Tak się też stało w 1998 roku, gdy gdzieś za drugim albo trzecim razem udało mi się wreszcie trafić na seans „Cienkiej czerwonej linii”. Moja pasja do muzyki i do kina wtedy się dopiero zaczynała, więc jako czternastolatek nie mogłem wiedzieć, kim w świecie filmu jest Terrence Malick. Choć znałem oczywiście aktorów (i jak każdy, zdziwiłem się, że Travolta i Clooney grają razem na ekranie maksymalnie dziesięć minut). Tak czy inaczej dla mnie motywacją do zobaczenia filmu był Hans Zimmer.

Historie z cyklu My Music Story czytaj na naszym blogu: mymusicstory.blog.pl

Film spodobał mi się bardzo, muzyka w nim też, niemniej dopiero po kilku latach zakupiłem płytę, a od kolegi pożyczyłem kasetę VHS z filmem, by go sobie przypomnieć. I wtedy zorientowałem się, czym ta muzyka naprawdę jest. Doszło do tego, że obejrzałem wszystkie powtórki w telewizji (pojawiały się średnio raz na rok). Po którejś z nich postanowiłem spisać swoje myśli.

A potem wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło moje życie. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem portal, na którym mogłem opublikować swój tekst również w wersji angielskiej. Któregoś dnia dowiedziałem się, że prawdziwy Hans Zimmer pojawił się na Facebooku. W gruncie rzeczy nie licząc na nic poprosiłem kolegę, by mnie polecił… Zadziałało – Hans Zimmer dodał mnie do znajomych!!!

(...)

Dokończenie na blogu.

Opowiedz nam swoją muzyczną historię. Napisz do nas: MyMusicStory@prostoomuzyce.pl 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów