Internet… prehistoryczny [„Jurassic Web” w ARTE TV]

13.05.2021
Internet… prehistoryczny [„Jurassic Web” w ARTE TV]

Pomysł na cykl miniatur filmowych „Jurassic Web” na temat prehistorii sieci społecznościowych okazał się zaskakująco trafiony. Wprost trudno się oderwać od ekranu!

Każdy odcinek z serii wciąga i ekscytuje, a z uwagi na krótki metraż poszczególnych części, rekomendujemy, aby oglądać je przy każdej możliwej okazji, np. przy porannej kawie czy w przerwie codziennych obowiązków.

W „Jurassic Web” w telegraficznym skrócie poznajemy „przodków” internetu oraz nazwiska pionierów, wśród których znajdują się „phreakerzy”, czyli fascynaci telefonii (w tym również osoby niewidome) przełomu lat 60. i 70. Tak naprawdę już od początku lat 50. młodzi hakerzy i hakerki wykorzystywali ówczesne technologie, jak np. telefon czy ksero, aby w nowatorski sposób tworzyć dotąd nieznane sposoby komunikacji.

Na ekranie wypowiadają się m.in. Phil Lapsley, autor „Exploding the Phone”, a także wspomniani pionierzy, jak np. Jim Fettgather, który jako nastolatek dzwonił za pośrednictwem elektronicznych instrumentów – po wypłynięciu za sprawą mediów tematu „nielegalnych” połączeń został zatrzymany przez policję, a zwolniony z odbywania kary w więzieniu wyłącznie z uwagi na swój młody wiek. Tylko czekać, aż opowiedziane w cyklu życiorysy staną się tematem przyszłych filmów fabularnych!

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/RC-019960/jurassic-web/

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz