Instytut Muzyki i Tańca przedłuża termin nadsyłania prac w konkursie „PAMIĘĆ”

Trwa konkurs „PAMIĘĆ”, którego celem jest przywrócenie pamięci o wielu kompozytorach, muzykach, tancerzach i choreografach, którzy znaczną część życia poświęcili muzyce i sztuce tańca – a pozostają całkowicie zapomniani, mimo bogatej twórczości, którą po sobie pozostawili.

Pod koniec października Instytut Muzyki i Tańca wspólnie z Centrum Edukacji Artystycznej ogłosił konkurs na opis i dokumentację grobu polskich artystów muzyków i artystów sztuki tańca, skierowany do uczniów szkół muzycznych i baletowych, zgłoszonych przez ich wychowawców lub nauczycieli muzyki lub tańca.

Przedmiotem Konkursu jest:

1. Zidentyfikowanie grobu polskiego artysty (kompozytora, muzyka, tancerza lub choreografa).

2. Uporządkowanie grobu, udokumentowane zdjęciami.

3. Opisanie związku artysty z miejscowością, w której jest pochowany.

4. Opracowanie noty biograficznej artysty wraz z opisem jego twórczości (w przypadku kompozytorów i choreografów) lub działalności artystycznej (w przypadku pozostałych artystów).

Nagrodą dla autorów trzech najlepszych opracowań z dziedziny muzyki oraz trzech z dziedziny tańca będzie sfinansowanie wyjazdu grupy na wybrany koncert (limit kosztu wraz z biletami to 2000 zł brutto w oparciu o przedstawione faktury). Ponadto przewidziane są nagrody rzeczowe i wyróżnienia.

Zachęcamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w tej inicjatywie. Przywracanie pamięci o polskich artystach jest cennym wkładem w odkrywanie dorobku polskiej kultury. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na Portalu Presto.

Opracowania w postaci elektronicznej (pliki w formatach *.doc *.docx, *.pdf, *.ppt lub *.jpg) należy przesyłać do 15 grudnia br. na adres: [email protected].

Do zgłoszenia należy dodać klauzulę:
Zgłaszający oświadcza, że został poinformowany, iż w związku z przesłaniem zgłoszenia grupy i pracy jej autorstwa do niniejszego konkursu, Administratorem jego danych jest Instytut Muzyki i Tańca z siedzibą w Warszawie przy ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa, oraz oświadcza, że zapoznał się z informacją o zakresie przetwarzania jego danych, umieszczoną na stronie imit.org.pl.

Szczegółowe informacje dot. konkursu pod nr. tel. 602 311 955 oraz na stronie internetowej: http://www.imit.org.pl/ogloszenia/konkursy/2917

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Średnio: 5 (1 vote)