Inauguracja sezonu artystycznego 2021/2022 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

-
14.09.2021

Na inauguracyjny koncert sezonu 2021/2022 złożą się trzy dzieła reprezentujące trzy epoki – romantyczną, klasyczną i XX wiek.

 

Uwertura do opery Forza del destino Verdiego jest doskonałym przykładem kompozycji pełnej romantycznej pasji. II Koncert fortepianowy Szostakowicza to nieoczekiwanie pogodne dzieło w twórczości tego niezwykle poważnego twórcy dramatycznych i monumentalnych symfonii. Kompozycja powstała w 1957 jako prezent dla syna, który w tym czasie ukończył właśnie 19 lat. Sam kompozytor uważał swój koncert za dzieło mało ważne, jednak właśnie ten koncert do dziś cieszy się wielkim powodzeniem zarówno wśród publiczności, jak i wykonawców.

 

I wreszcie I Symfonia Beethovena – dzieło w pełni klasyczne, otwierające ostatni rozdział (po Haydnie i Mozarcie) symfoniki wielkiej trójki klasyków wiedeńskich. Jej prawykonanie miało miejsce w 1800 roku, a wydana została rok później. Nic jeszcze nie zapowiada drogi, która doprowadzić miała jej twórcę za ćwierć wieku do monumentalnej IX Symfonii. Wszystko tu jeszcze klasyczne i wyważone, świat Mozarta i Haydna jest tu w pełni obecny.

 

Sala koncertowa

17/09/2021, piątek, godz. 19:00

Bilety w cenie: 27-80 zł

 

Wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna PFB
George Tchitchinadze – dyrygent

Daniel Ciobanufortepian

Prowadzenie: Konrad Mielnik

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.