Imielin Blues Festival już w ten weekend!

Sobota i niedziela stać będzie pod znakiem bluesa w Imielinie. Na scenie domu kultury „Sokolnia” zabrzmi klasyka gatunku w wykonaniu rodzimych wykonawców. Będzie również konkurs dla młodych zespołów grających szeroko rozumianego bluesa. Wstęp na festiwalowe koncerty jest wolny. 

Do udziału w konkursie jury zakwalifikowało pięciu wykonawców: Black Pin, Blues Perspective Band, Drach, Forsal i BR Band. Artyści powalczą o atrakcyjne nagrody pieniężne oraz występ w koncercie głównym Imielin Blues Festival.

Konkursową część imprezy zaplanowano na 18 listopada. W sobotę wystąpią również: Tandeta Blues Band oraz Czarny Pies. Pierwszy z zespołów – dobrze znany bywalcom bluesowych festiwali – pielęgnuje pamięć o Tadeuszu Nalepie i z pewnością breakoutowej (oraz solowej) twórczości Ojca Polskiego Bluesa nie zabraknie podczas ich sobotniego koncertu. 

Czarny Pies to formacja powołana do życia przez Leszka Windera – legendę śląskiego środowiska bluesowego, współtwórcę Krzaka i animatora wielu muzycznych projektów. Skład zespołu jest dość płynny, ale zawsze skupia znakomitych instrumentalistów, nie tylko bluesowych. Jerzy Piotrowski, Krzysztof Ścierański, Michał Kielak, Jan Gałach, Dariusz Ziółek – to tylko niektóre nazwiska, spośród artystów, którzy występowali na scenie pod szyldem Czarny Pies.

Niedziela to również dwa koncerty utrzymane w zróżnicowanym klimacie. Najpierw coś dla miłośników Cree i sesji „unplugged” w jednym. Sebastian Riedel i Sylwester Kramek – czyli filary śląskiej grupy – zaprezentują się w akustycznym secie. Po nich, na scenę „Sokolni” wyjdzie Easy Rider – jedna z najdłużej działająca grup bluesowych w naszym kraju. Prowadzona od początku kariery przez duet braci Wodzińskich - Andrzeja (wokal, gitara) i Jarosława (perkusja). Ich żywiołowe, energetyczne boogie, świetnie sprawdza się w bezpośrednim kontakcie z publicznością. 

- Zapraszam serdecznie do Imielina, przez dwa dni będzie można posłuchać sporo dobrej muzyki w wykonaniu rodzimych artystów, grających szeroko rozumianego bluesa – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor festiwalu.

Wstęp na festiwalowe koncerty jest wolny. 

Fanpage na facebooku: facebook.com/imielinblues

{nfo. pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów