Trwa III Festiwal Moniuszko na Trakcie Królewskim

-
15.05.2021

W najbliższą niedzielę 16 maja 2021 o godz.17 za pośrednictwem transmisji online będzie można obejrzeć kolejny koncert w ramach III Festiwalu Moniuszko na Trakcie Królewskim.

Podczas koncertu pod tytułem "Moniuszko - fortepianowy" będziemy mogli usłyszeć oryginalne utwory na fortepian solo oraz na cztery ręce Stanisława Moniuszki a także nieznane kompozycje jego rówieśnika - Antoniego Kątskigo. Wystąpią cztery pianistki - Maria Gabryś -Heyke, Monika Quinn - tworzące na co dzień Gabryś & Quinn Piano Duo oraz Anna Parkita  i Barbara Wisłocka.

Jak podkreśla dyrektor Festiwalu Jolanta Pszczółkowska-Pawlik - Moniuszko na Trakcie Królewskim to jedyny tego typu monograficzny projekt na mapie kulturalnej Polski, na którym mamy okazję usłyszeć nieznane pieśni i utwory kameralne Stanisława Moniuszki jak również innych kompozytorów dla których twórczość Moniuszki była wielką inspiracją.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.