Harland: Moon [konkurs dla miłośników wakacji pod żaglami]

Dla wszystkich fanów drum & bassu i ambientu mamy dobrą wiadomość. Bywa, że liczba 13 kojarzy się z pechem, jednak 13. winyl w katalogu wydawniczym Absys Records skutecznie zadaje temu twierdzeniu kłam…

…bo jak mówić o pechu, kiedy na winylu zagościli: Harland, który przez wiele lat udzielał się aktywnie na scenie klubowej jako utalentowany DJ, a ostatnio zrobił użytek z nabytego doświadczenia muzycznego w studiu jako producent, oraz Mark System, któremu spokojnie można przyznać status weterana sceny drum & bassowej? Forma tego wydawnictwa jest o tyle ciekawa, że jest to nie do końca singiel, ale swego rodzaju epka – na winylu znajdują się trzy utwory, a bonus cyfrowy to dwa dodatkowe kawałki. Ale od początku. Stronę A otwiera „Leo” – utwór, którego tytuł to bezpośrednie nawiązanie do imienia syna Harlanda (a jego zsamplowany głos możecie usłyszeć na samym początku utworu – w akompaniamencie zsamplowanych dźwięków zabawek); to przyjemny, „letni” roller o wyrazistej sekcji basowej. Drugi utwór na stronie A to „Simon's Lake” – kolejny roller, o wyjątkowo przyjemnym, ciepłym brzmieniu i o nieco bardziej „późnopopołudniowej” barwie, idealny na niespieszną przejażdżkę samochodem po mieście tuż przed zmierzchem. Stronę B przejął w całości Mark System ze swoim remiksem utworu „Moon”; remiks ten to nieco nostalgiczny, klasyczny reprezentant nurtu liquid, melodyjny, bogaty w krótkie sample wokalne oraz w – co najważniejsze – wyczuwalny luz i pozytywne wibracje. Cyfrowy bonus to „Moon” – w ambientowym remiksie Marka Systema, charakteryzującym się iście filmowym kolorytem. Drugi bonusowy kawałek dostępny w formacie cyfrowym to wreszcie oryginał numeru „Moon” – kolejny rześki roller nasycony wokalem, pędzący na tle miękkiej linii basu i bogatej gamy instrumentalnych sampli, budujących ciekawą linię melodyczną. „Moon” to wydawnictwo wyjątkowo osobiste, które jednocześnie stanowi zbiór naprawdę wysokiej jakości brzmień i tym samym dowodzi klasy Harlanda jako producenta. Z pewnością trafi w gusta wszystkich tych, którzy w muzyce elektronicznej szukają czegoś ze smakiem i wyszukanego, a jednocześnie czegoś organicznego i bezpretensjonalnego.
Winyl ukazał się nakładem Absys Records, jest dostępny na stronach wytwórni oraz w sklepach internetowych z muzyką elektroniczną.

Specjalnie dla czytelników Presto. Muzyka Film Sztuka Piotr Harland przygotował konkurs, w którym można wygrać jeden z winyli!

„Prawdziwą radość sprawiłoby mi, gdyby choć kilku słuchaczy miało dreszcze, słuchając tej muzyki! A już niebywałym dla mnie sukcesem byłoby, gdyby choć jedna osoba, której muzyka drum & bass jest nieznana, zakochała się w niej tak samo jak ja!”

(Piotr Harland)

KONKURS:
Na końcu utworu „Moon”, w jednym z remixów Marka Systema, słychać dźwięki („skrzypienie”) nagrane na rejestrator dźwięku. Czy wiesz co wydaje takie dźwięki?> Wśród osób, które podadzą najtrafniejsze odpowiedzi rozlosujemy jedną płytę winylową „Harland: Moon (inc. Mark System remix)” wydawnictwa Absys Records (wysyłka na terenie Polski). Odpowiedzi  należy przesłać na adres konkurs[at]prestoportal.pl do 1 września
Odsłuchy: fanlink.to/harland-moon

 

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów