„Ghazaal” – historia do bólu prawdziwa w ARTE TV

Ghazaal jest śliczną młodą dziewczyną i zarazem dzieckiem skazanym na dojrzewanie w dramatycznych, momentami kuriozalnych, warunkach. Ma trzynaście lat, pierwszej miesiączki dostaje w obozie dla uchodźców.

Przeżywa upokarzające chwile, ponieważ nie posiada dostępu do sanitariów, kryje się ze swoim bólem, nie ma u kogo poszukać wsparcia. Doprowadzona do ostateczności, usiłuje oszukiwać i kraść. Amerykański film w reżyserii Ragini Bhasin powstał w 2019 roku i jest oparty na autentycznych relacjach kobiet z obozów dla uchodźców. Choć, jak przyznała w jednym z wywiadów pani reżyser, cały obóz został specjalnie zbudowany na potrzeby planu zdjęciowego, to postacie, które widzimy na ekranie to nie aktorzy, a naturszczycy. Sprzyja to autentyzmowi całej opowieści, przepięknie, subtelnie i poetycko sfilmowanej (szczególnie zakończenie filmu), z niemal dokumentalną narracją i bardzo dobrym, zwartym montażem. Film będzie dostępny na stronach telewizji Arte do 24go września.

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/094407-000-A/ghazaal-2019/

(MB)

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów