Zobacz gdzie ćwiczą pianiści przed Konkursem Chopinowskim

-
20.10.2021

Trwa Konkursu Chopinowski. Zobacz, jak wygląda warszawski dom fortepianów Steinway & Sons, gdzie do swoich występów ćwiczą pianiści

Riff Pianosalon przy ulicy Ordynackiej 10/12 w Warszawie to nieoficjalny backstage trwającego Konkursu Chopinowskiego. Biorą w nim udział wirtuozi z 18 krajów, w wieku od 17 do 31 lat. Na czas trwania tego wydarzenia, salon z fortepianami zamienia się w kuluary konkursowe, salę prób i kawiarnię w jednym. Duża w tym zasługa lokalizacji w centrum Warszawy, w pobliżu Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i Filharmonii Narodowej. Kluczem do popularności tego miejsca są jednak przede wszystkim dostępne tu instrumenty legendarnej marki Steinway & Sons. W tegorocznej edycji zmagań, fortepiany Steinway & Sons wybrało aż 74% wszystkich uczestników Konkursu Chopinowskiego.Pełni entuzjazmu, otwartości i gotowości oferujemy wsparcie wszystkim pianistom, chcącym ćwiczyć na najwyższej jakości instrumentach w tym wyjątkowym czasie” – mówi Andrzej Chłopecki, szef sprzedaży i marketingu Steinway & Sons w Polsce.

Konkurs Chopinowski przyciąga do Pianosalonu Riff nie tylko wybitnych muzyków, ale również najważniejszych członków zespołu marki Steinway & Sons ze świata. Wśród nich jest człowiek – instytucja, Gerrit Glaner, pełniący funkcję Head of Concert & Artist Department w Steinway & Sons. Odwiedza wszystkie znaczące festiwale i konkursy pianistyczne na świecie. Teraz opiekuje się uczestnikami Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. „Dla mnie to czwarty konkurs. Po raz pierwszy byłem w niego zaangażowany w 2005 roku. I była to dla mnie szalenie ciekawa edycja już od początku. Myślałem: 4 tygodnie tylko z muzyką Chopina. Czy nie znienawidzę jej po tym czasie? Oczywiście, tak się nie stało. Przeciwnie. To niesamowite, jak ta muzyka naprawdę przenika duszę, w jak różny sposób można ją postrzegać, interpretować. Spędzić z nią 4 tygodnie to bardzo łatwe i przyjemne wyzwanie” – relacjonuje Glaner.

Głównym zadaniem przedstawicieli Steinway & Sons oraz Riff Pianosalon jest troska o pianistów biorących udział w Konkursie. To, co otrzymują w ramach tej opieki artyści, to przede wszystkim komfortowe miejsca do ćwiczeń na najlepszej jakości instrumentach. Do tego służą sale prób w salonie przy Ordynackiej, ale także wyposażone w fortepiany Steinway & Sons apartamenty na Złotej 44. Uczestnicy kolejnych etapów Konkursu Chopinowskiego znajdują wsparcie i spokojną przystań w jednym z najintensywniejszych okresów w ich życiu, często bardzo daleko od domu. „Steinway zawsze był z młodymi ludźmi rozpoczynającymi karierę. To robimy także dzisiaj. To piękne móc widzieć, jak wiele talentów jest na świecie. Ktokolwiek tu przyjeżdża, już jest artystą, który potrafi zagrać znakomity recital. To zaszczyt być wśród uczestników Konkursu Chopinowskiego” – podkreśla Gerrit Glaner. Wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie poznamy już w najbliższą środę.

Materiał powstał we współpracy z Riff Pianosalon w Warszawie

{mat. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.