Gdańskie Targi Książki ruszają po raz trzeci

-
17.11.2021

Poprzednie dwie edycje udowodniły, że zainteresowanie literaturą w naszym mieście jest ogromne, a targi książki stanowią doskonałe uzupełnienie dla pozostałych wydarzeń literackich organizowanych w Trójmieście. Zatem, aby sprostać rosnącym z roku na rok oczekiwaniom, w 2021 r. miłośnicy  literatury spotkają się w najbliższy weekend (w dniach 19-21 listopada) w przestrzeni AmperExpo. Większa przestrzeń, to też bezpieczniejsze warunki do organizacji wydarzenia w trakcie trwającej wciąż pandemii.

Gdańskie Targi Książki 2021 to blisko 70 wystawców, 50 spotkań z czołowymi polski pisarkami oraz pisarzami, debaty, warsztaty literackie i panele dyskusyjne.

 

Podobnie jak w latach poprzednich zostanie zaprezentowana zarówno literatura głównego nurtu, dzieła uznanych autorów i twórców bestsellerów, jak i debiutantów. Na targach znajdziemy uznane i rozpoznawalne marki oraz prężne niezależne wydawnictwa. Zastanowimy się nad stanem czytelnictwa w dobie pandemii oraz nad kierunkiem rozwoju akcji promujących czytelnictwo. Porozmawiamy o prozie, książkach popularno-naukowych, a także literaturze dziecięcej i książkach artystycznych.

 

Tematem poruszanym podczas spotkań autorskich i debat będą również wydarzenia społeczne i kulturalne, które odbiły się szerokim echem od czasu poprzedniej edycji targów. Niewątpliwie należy do nich m.in. debata na temat wpływu pandemii na stan czytelnictwa, sytuacji osób nieheteronormatywnych w społeczeństwie polskim oraz Nagroda Literacka NIKE dla Zbigniewa Rokity. Wydarzenia literackie towarzyszące targom dotyczą tematów niezwykle aktualnych i dyskutowanych. Podczas Gdańskich Targów Książki zastanowimy się również nad potencjałem rodzimego rynku wydawniczego oraz jak go należycie wykorzystać w kontekście promocji współczesnej literatury polskiej oraz regionalnej. W programie bowiem znalazły się wydarzenia promujące literaturę związaną z Gdańskiem i Kaszubami.

 

Wcześniejsze edycje Gdańskich Targów Książki okazały się sukcesem nie tylko frekwencyjnym (w pierwszej edycji wzięło udział około 10 tys. osób, w drugiej około 15 tys. osób). W roku ubiegłym po raz pierwszy Targi gościły  gości honorowych. Z wiodącymi pisarkami i pisarzami islandzkimi rozmawialiśmy nie tylko na temat literatury, ale również na temat demokracji, otwartości i edukacji kształtującej postawy obywatelskie. W tym roku, ze względu na wciąż panującą pandemię, o aktualnych wydarzeniach rozmawiać będziemy z polskimi pisarzami i pisarkami. Trzecia edycję targów zakończy się spotkaniem z Jakubem Żulczykiem, który jest nie tylko jednym z bardziej poczytnych pisarzy literatury polskiej, ale też felietonistą i komentatorem aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce.

 

 

Gdańskie Targi Książki odbędą się w dniach 19-21 listopada w AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej.

 

Z Gdańska Głównego oraz z Wrzeszcza kursować będzie darmowy autobus (średnio raz na godzinę).

 

Więcej informacji na stronie www.gdanskietargiksiazki.pl https://www.facebook.com/gdanskietargiksiazki

 

{info. pras}

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.