Eksperyment i awangarda zawładnęły lubelską Chatką Żaka [fotorelacja z festiwalu Viral ART 2.0]

-
29.11.2021
fotorelacja z festiwalu Viral ART 2.0

Eksperyment i awangarda zawładnęły lubelską Chatką Żaka! Wszystko za sprawą Viral ART 2.0 – festiwalu sztuki eksperymentalnej i awangardowej, który po raz drugi (a z udziałem publiczności po raz pierwszy), odbył się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


Viral czyli wirus. Infekcja i zarażanie to kluczowe słowa, które określają charakter festiwalu, którego twórcy za cel obrali sobie rozprzestrzenianie sztuki awangardowej i eksperymentalnej oraz promowanie młodych artystów-buntowników sprzeciwiających się skanonizowanym formom sztuki. Viral ART 2.0 to otwarta przestrzeń na wszelkie eksperymentalne formy wyrazu artystycznego, jakimi posługują się młodzi artyści.Głównym punktem imprezy był wernisaż pokonkursowej wystawy intermedialnej, na której znalazło się 12 prac, które zdecydowanie wychodzą poza ramy sztuki doświadczanej na co dzień.

Wieczorem wystąpili lubelscy DJ’Je TOUTESTMAGNIFIQUE i PROXYTM z projektem „densienie w bezruchu”. Za warstwę wizualną ich występu odpowiadał Jerzy Norkowski aka Jerz.

Na koniec przestrzenią dźwiękową i wizualną zawładnęli Szymon Weiss i Maciej Szupica – twórcy jednego z czołowych na klubowej scenie aktów audio-wizualnych. Ich występ był spektakularną muzyczno/wizualną podróżą przez emocje i zmysły.

Projekt został realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin oraz Województwa Lubelskiego.

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.