Filmowe warsztaty dla dzieci z Polą Negri - premiera książki Justyny Styszyńskiej

Wydawnictwo Widnokrąg oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zapraszają dzieci i rodziców na spotkanie z jedną z największych gwiazd polskiego i światowego kina – Polą Negri. Przeniesiemy się w czasy, w których po ulicach jeździły dorożki, na parkietach królował szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista. Czeka nas spotkanie z autorką książki, pokaz filmu „Bestia” z udziałem Poli Negri, wystawa archiwalnych zdjęć, warsztaty plastyczne i filmowe inspirowane niemym kinem, gry i zabawy.

Dziś filmy z udziałem Poli Negri można znaleźć raczej w archiwach, niż na wielkim ekranie, a serca młodych kradną blogerzy i youtuberzy… Czasy się zmieniły, ale niektóre biografie wciąż są dla nas fascynujące.

Seria „Idol” Justyny Styszyńskiej to interaktywne książki dla dzieci w wieku szkolnym (9+) opowiadające o wielkich postaciach z historii, które mogą być wzorem do naśladowania.
W programie warsztaty: z animacji, aktorsko-filmowe, taneczne i plastyczne oraz pokaz filmu Bestia z muzyką Włodka Pawlika.

Więcej informacji tutaj:  http://nina.gov.pl/wydarzenia/idol-pola-negri/
Ruszyły już bezpłatne zapisy na to wydarzenie. Dokładny harmonogram wydarzenia poniżej:

Program spotkania
11.00 Otwarcie wystawy multimedialnej poświęconej Poli Negri
11.00 Spotkanie z autorką książki Idol. Pola Negri | Sala Ziemia Obiecana
Dziś filmy z udziałem Poli Negri można znaleźć raczej w archiwach, niż na wielkim ekranie, a serca młodego pokolenia kradną blogerzy i youtuberzy. W jej czasach to Pola Negri roztaczała wokół siebie magnetyczny urok, kochali ją wszyscy (zwłaszcza mężczyźni), nawet królowie. Została legendą w epoce, w której nie było ani telewizji, ani internetu. Jeździła rolls-roycem, gdy większość ludzi podróżowała dorożkami, w domu chowała małego tygrysa i spacerowała z nim po ulicach jak z pieskiem. To ona wprowadziła zwyczaj malowania na czerwono paznokci u stóp! Była jedną z pierwszych gwiazd Hollywood i do tej pory żadna z polskich aktorek nie odniosła takiego sukcesu za granicą.
Na czym polegał fenomen Poli Negri? Jak wyglądała praca na planie filmowym kiedyś, a jak wygląda dziś? Justyna Styszyńska ożywia legendę, snując przy tym opowieść o historii i magii kina.
12.00–13.00 Pokaz filmu „Bestia” z udziałem Poli Negri | Sala Ziemia Obiecana
12.00–13.00 Warsztaty aktorsko-filmowe „Magia niemego kina” dla dzieci 9–12 | Sala Minimax
Aktorzy w filmach niemych grali w sposób, który może wydawać się nienaturalny – role opierały się na wyrazistej grze i jakby przesadzonej mimice aktora. Co jeszcze różni kino lat 20. czy 30. od współczesnego?
W czasie warsztatów powstanie mini etiuda filmowa. Uczestnicy wcielą się w rolę scenarzystów oraz aktorów i na własnej skórze poczują magię niemego kina.
Gotowy film będzie wyświetlony ok. 45 min po warsztacie.
13.00–14.00 Warsztaty plastyczne „Plakaty filmowe” dla dzieci 6–9 lat | Sala Mediateka
Jak zareklamować film? Każdy uczestnik będzie miał możliwość zaprojektowania i wykonania plakatu w klimacie z epoki kina niemego według własnego pomysłu z użyciem różnych technik plastycznych, m.in. farb, flamastrów, zdjęć/ wydruków, odcisków i stempli.
14.00–15.00 Warsztaty aktorsko-filmowe „Magia niemego kina” dla dzieci 12–15 lat | Sala Minimax
15.00-16.00 Warsztaty plastyczne „Plakaty filmowe” dla dzieci w wieku 6-9 lat | Sala Mediateka
Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego retro zdjęcia!

Wstęp
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Warsztaty wymagają rejestracji.

Zgłoszenie należy wysłać do 10 kwietnia na adres warsztaty@wydawnictwo-widnokrag.pl, podając w treści w maila imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, godzinę warsztatów, adres e-mail, numer telefonu oraz potwierdzenie akceptacji regulaminu („Akceptuję zasady uczestnictwa w warsztatach”).

Potwierdzenie uczestnictwa będzie wysłane mailem do 11 kwietnia 2019. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów