film

25 Listopad 2020
Tuż przed wybuchem pandemii światowej klasy jazzmani Ron Carter i Richard Galliano spotkali się w Katowicach na niezapomnianym koncercie.
19 Listopad 2020
Pomysł na cykl miniatur filmowych „Jurassic Web” na temat prehistorii sieci społecznościowych okazał się zaskakująco trafiony. Wprost trudno się oderwać od ekranu!
Każdy odcinek z serii wciąga i ekscytuje, a z uwagi na krótki metraż poszczególnych części, rekomendujemy, aby oglądać je przy każdej możliwej okazji, np. przy porannej kawie czy w przerwie codziennych obowiązków.
17 Listopad 2020
„Magnezja” w reżyserii Macieja Bochniaka to film, który mimo trudnego czasu dla kultury z pewnością zwrócił uwagę miłośników oraz krytyków kina, a także wszystkich fanów prestiżowego festiwalu EnergaCamerimage, który w tym roku nie odbywa się stacjonarnie w Toruniu, ale online.
16 Listopad 2020
ArteKino Festival to bezpłatny, cyfrowy festiwal kina europejskiego, który potrwa od 1 do 31 grudnia. Na stronie www.artekinofestival.com w polskiej wersji językowej będzie można obejrzeć wyselekcjonowane filmy fabularne i dokumentalne zrealizowane przez młodych europejskich twórców. W ramach tegorocznej, 5. edycji ArteKino Festival ruszył otwarty nabór do Youth Jury, które przyzna nagrodę Young Audience Award dla najlepszego filmu. Udział wziąć mogą osoby z całej Europy w wieku od 18 do 25 lat.
15 Listopad 2020
„Allegria” to rejestracja spektaklu tanecznego, który jest w odbiorze „łatwy, lekki i przyjemny”. Dyrektorem artystycznym odpowiedzialnym za choreografię i dramaturgię był tu Kader Attou, za filmową realizację odpowiadał zaś Axe Sud. Zarejestrowany pokaz odbył się w 2017 r. w Teatrze Narodowym Chaillot we Francji.
9 Listopad 2020
Ogłoszono kalendarzowy program projekcji tegorocznego, 22. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Wyjątkowo, w tym roku wszystkie festiwalowego pokazy i spotkania z twórcami odbędą się online. Kino na Granicy zaprasza w dniach 23-29 listopada.
Widzowie tegorocznej edycji Kina na Granicy zobaczą online 50 filmów stanowiących mozaikę tego, co zaplanowano w programie 22. Kina na Granicy.
8 Listopad 2020
Festiwal Filmów Rosyjskich odbędzie się w dniach 3 – 13 grudnia 2020 r. w warszawskich kinach Luna i Iluzjon, a także online.
7 Listopad 2020
„Co mnie nie zabije” (2019, Francja) w reżyserii Alexe Poukine to zbiór opowieści o gwałtach wyznane przez 14 kobiet i mężczyzn. Bohaterowie ukazują nam sposób myślenia ofiary przemocy seksualnej. Empatycznie, bez tabu.
Jest to zarazem obraz niejednoznaczny, zmuszający do głębszej refleksji. Kontury opisywanych zdarzeń rozmywają się, w tym wypadku poszkodowani nie zostają zwolnieni z odpowiedzialności, choć dzięki terapeutycznemu wymiarowi filmu mogą oczyścić się z bezpodstawnego poczucia winy i krępującego wstydu. Bo przecież to nie oni były agresorami!
3 Listopad 2020
Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”.
3 Listopad 2020
CINEMAFORUM - Międzynarodowe Forum Filmów Krótkometrażowych jest festiwalem prezentującym krótkie filmy z całego świata. 19. edycja festiwalu CINEMAFORUM odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2020 w formule online na platformie mojeekino.pl. Dostęp do filmów będzie bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na wspomnianej platformie i uzyskaniu cyfrowej wejściówki. Wszelkie wydarzenia towarzyszące - dyskusje, spotkania branżowe – będzie można obejrzeć na naszych kanałach internetowych.

Strony