Filharmonia Łódzka w styczniu nadal gra online

13.05.2021
Filharmonia Łódzka w styczniu nadal gra online

Po nowym roku Filharmonia nadal zapraszama na bezpłatne transmisje koncertów z Filharmonii Łódzkiej na portalu YouTube. Styczniowy repertuar zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Solistką pierwszego koncertu w nowym roku - 15 stycznia - będzie znakomita sopranistka Aleksandra Kubas-Kruk. W programie znajdą się fragmenty oratoriów "Na Boże Narodzenie" J.S. Bacha i C. Saint-Saënsa, „Et incarnatus est” z Mszy c-moll W.A. Mozarta i Tryptyk  Botticelliański O. Respighiego. Już kolejnego dnia będzie można wysłuchać Koncertów brandenburskich J.S. Bacha pod batutą dyrektora artystycznego FŁ Pawła Przytockiego. Gwiazdą Koncertu karnawałowego 24 stycznia będzie światowej sławy bas-baryton Tomasz Konieczny, który zaśpiewa utwory G. Gershwina. Ponadto w styczniu w programie utwory W.A. Mozarta, F. Mendelssohna-Bartholdy'ego, M. Brucha i M. Castelnuovo-Tedesco.Szczegółowy repertuar znajdą Państwo na stronie internetowej Filharmonii Łódzkiej (link poniżej). Filharmonia zachęca też do śledzenia najnowszych informacji i ciekawych materiałów związanych z muzyką na naszym profilu na Facebooku.

REPERTUAR FILHARMONII ŁÓDZKIEJ NA STYCZEŃ 

PROFIL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ NA FACEBOOKU

PROFIL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ NA YOUTUBE

TYDZIEŃ LUCIANA PAVAROTTIEGO


Na zdjęciu: Renata Scotto jako Mimì i Luciano Pavarotti jako Rudolf w "Cyganerii" Pucciniego. Fot. archiwum  Met Opera 

Kończący się tydzień transmisji operowych z Met jest poświęcony spektaklom z udziałem włoskiego tenora Luciana Pavarottiego (1935-2007). Przeszedł on do historii jako jeden z największych śpiewaków XX wieku.  Specjalizował się w repertuarze bel canto, zwłaszcza w dziełach Belliniego, Donizettiego, Rossiniego i wczesnego Verdiego. Wielką popularność przyniosły mu transmisje telewizyjne, w tym z koncertów z udziałem gwiazd muzyki rozrywkowej. Pavarotti odegrał znaczącą rolę także w historii nowojorskiej Metropolitan Opera. Od czasu swego debiutu na tej scenie - w 1968 r. w roli Rudolfa w "Cyganerii" Pucciniego - wystąpił tam 378 razy w 20 różnych rolach. 

W najbliższych dniach można było obejrzeć Pavarottiego w następujących rolach: Rudolfa w "Cyganerii"  (przedstawienie z 1977 r.) avaradossiego w "Tosce" G. Pucciniego (1978), księcia Mantui w "Rigoletcie" (1981), tytułowego Ernaniego (1983), Manrica w "Trubadurze" (1988). W najbliższych dniach będzie można obejrzeć słynnego tenora w roli Riccarda w "Balu maskowym" G. Verdiego (1991) oraz Nemorina w "Napoju miłosnym" G. Donizettiego (1991). Każda transmisja dostępna jest przez jedną dobę, poza tym czasem dostęp do niej można wykupić. Do harmonogramu transmisji prowadzi link poniżej. Trzeba pamiętać o różnicy czasu - do godziny rozpoczęcia retransmisji w Nowym Jorku należy dodać 6 godzin. Filharmonia Łódzka udostępnia bezpłatnie programy do wybranych spektakli Met - link poniżej.

TRANSMISJE Z METROPOLITAN OPERA - HARMONOGRAM

PROGRAMY DO TRANSMISJI NA STRONIE FILHARMONII ŁÓDZKIEJ

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz