„Dziwne ptaki” w reżyserii Élise Girard w ARTE TV

17.10.2020
„Dziwne ptaki” w reżyserii Élise Girard w ARTE TV

Choć pandemia koronawirusa wymusza wiele ograniczeń, na szczęście wciąż mamy dostęp do dóbr kultury, w tym najlepszych europejskich filmów. Bezpłatny serwis VOD ARTE PO POLSKU udostępnia do 31 października dramat „Dziwne ptaki” w reżyserii Élise Girard z udziałem Virginie Ledoyen, Lolity Chammah, Jeana Sorel i Pascal Cervo. Film o niezwykłej parze w niecodziennym świecie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Film jest dostępny pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/092063-000-A/dziwne-ptaki-2017/

Mavie ma 27 lat i właśnie przeniosła się do Paryża z prowincji. Marzy, by zostać pisarką, lecz nękają ją wątpliwości i niepewność. 76-letni mizantrop Georges prowadzi księgarnię w paryskiej Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znalazł schronienie, by uciec od swojej przeszłości. W przeciwieństwie do Mavie jest zgorzkniały, cyniczny i nie oczekuje już wiele od życia. Spotkanie tej pary zmienia wszystko. Dzieje się między nimi coś magicznego i tajemniczego…

- Chciałam nakręcić film o czymś, co mnie fascynuje: o ludziach, którzy znikają, by zmienić swoje życie. Wyobraziłam sobie młodą kobietę, która wpada na kogoś z mroczną przeszłością i zakochuje się w nim. Nie wie jeszcze, że to miłość niemożliwa, ale dzięki niej dojrzewa i dokonuje wyborów zgodnie ze swym pragnieniem. Georges daje Mavie „pozwolenie” na bycie tym, kim jest, dzięki czemu rozkwita jako kobieta i artystka – mówi reżyserka.

Reżyserce udało się zrealizować piękny film pełen zaskakujących absurdów. Nie tylko miłość pojawia się nieoczekiwanie dwóm bohaterom, ale także dziwne ptaki - dosłownie. Elise Girard przedstawia miłość wykraczającą poza bariery wieku w sposób nieoczekiwany i wzruszający, romantyczny i ponadczasowy. Film mówi o wieloaspektowej naturze miłości, a także o tym, jak ulotna może być, istniejąca nie wczoraj czy jutro, ale tylko w teraźniejszości. Film miał premierę na MFF w Berlinie w 2017 roku.

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.