Dziś Elvis Presley kończyłby 83 lata. Świętuj urodziny Króla Rock’n’rolla cały rok!

Elvis Presley – niekwestionowany król rock'n'rolla, autor prawie tysiąca utworów, doceniony muzyk i aktor, uznany za najlepiej sprzedającego się solowego artystę wszech czasów. Dzisiaj obchodziłby 83 rocznicę urodzin, a już w tym roku jego piosenki znów zabrzmią w wielkim stylu podczas niesamowitego muzycznego show. „Elvis Presley™ Live in Concert” oparte jest na największych przebojach Presleya, który dzięki nowej technologii „wystąpi” na specjalnie przygotowanym ekranie. O muzyczne aranżacje zadba orkiestra symfoniczna, natomiast wyjątkowym gościem wydarzenia będzie żona artysty i producentka, Priscillia Presley.

Polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów już 7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków. Występ zawiera archiwalne nagrania oryginalnych wykonań Elvisa Presleya w nowych, orkiestrowych aranżacjach. Gościem specjalnym koncertu będzie Priscillia Presley.

Na kształt show „Elvis Presley™ Live in Concert” wpłynęły dwa orkiestrowe albumy „If I Can Dream" i „Wonder Of You". Dzięki ich fenomenalnemu sukcesowi oraz wyprzedanej, brytyjskiej trasie koncertowej „Elvis Presley™ Live in Concert”, w maju 2017 roku odbyła się druga trasa, która obejmowała 10 nowy europejskich miast. Po entuzjastycznych opiniach fanów i doskonałych recenzjach mediów, na czerwiec 2018 roku zaplanowano kolejną trasę po Europie. Koncerty będą miały miejsce dokładnie 50 lat po tym, jak Król Rock’n’rolla wystąpił w legendarnym „68 Comeback Special". Warto również dodać, że Elvis Presley za życia nigdy nie koncertował w Europie.

Priscilla Presley, która była ściśle związana z tworzeniem i rozwojem albumów oraz pracowała nad ich wersjami koncertowymi, podczas nadchodzącej trasy osobiście powróci na scenę. - Cieszę się, że te wspaniałe albumy otrzymały nowe życie i udało nam się zaprezentować je na wielkiej scenie z pełną orkiestrą. Reakcje publiczności na całym świecie są wspaniałe, dlatego jestem bardzo podekscytowana, że w 2018 roku show odwiedzi dziesięć nowych europejskich miast. Jestem przekonana, że to bezprecedensowe doświadczenia dla ludzi, którzy nigdy nie otrzymali szansy zobaczenia Elvisa na żywo – zauważa Priscilla Presley, aktorka, autorka i producentka.

Elvis Presley Live in Concert, Europa 2018 | Kraków
7 czerwca 2018, godz. 19:30 -22:00
TAURON Arena Kraków
ul. Stanisława Lema 7

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów