Cigarettes After Sex [koncert w ARTE TV]

13.05.2021
fot. mat. pras.

Na stronach telewizji Arte znajdziecie zapis klimatycznego koncertu Cigarettes After Sex. Greg Gonzales wraz z zespołem zaprezentowali utwory z wydanego w 2019 r. albumu „Cry”.

Francuska realizacja ukazuje biało-czarne obrazy, płynne zbliżenia na muzyków; właściwie można odnieść wrażenie, że wodzimy od jednego do drugiego wzrokiem, zauroczeni nastrojową muzyką grupy. Zastosowane w warstwie wizualnej szarości co jakiś czas są rozświetlane przez światła reflektorów, a dodany do gitary elektrycznej pogłos przenosi nas w inny wymiar, mimo że przecież nie doświadczamy wszystkiego na żywo. Na wyobraźnię działa jednak fakt, że całość dzieje się w Paryżu, a przecież już sama nazwa tego miasta oddziałuje na nasze zmysły. Choć w rzeczy samej ten koncert jest tak sfilmowany, że mógłby się odbywać gdziekolwiek, nawet na Księżycu, i oglądałoby się go równie dobrze.

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/091885-000-A/cigarettes-after-sex/

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz