„Chopin” w Teatrze Wielkim w Łodzi - Konferencja Prasowa w Teatrze Wielkim w Łodzi

29.09.2021

15 września odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nowy sezon artystyczny 2021/2022, a także najnowszą premierę opery „Chopin” włoskiego kompozytora Giacomo Orefice w reżyserii Hanny Marasz. Warto zaznaczyć, że opera ta w całości składa się z kompozycji Fryderyka Chopina, natomiast została zinstrumentowana przez Orefice. Premiera spektaklu odbędzie się 1 października o godzinie 19.00. W tle zobaczymy obrazy cenionego malarza Wojciecha Siudmaka, który nie po raz pierwszy współpracuje przy produkcjach Teatru Wielkiego w Łodzi.

 

 „Od początku mojej pracy nad operą Chopin towarzyszyła taka myśl, o tym kompozytorze napisano i powiedziano już w zasadzie wszystko, dlatego to, czego nie chciałbym robić to tworzyć kolejnej biografii (…) Opera ta jest specyficzna – też nie jest jakąś biografią. Nie ma w niej linearności, jakiejś historii, przyczynowo – skutkowości. Tak naprawdę wydaje mi się, że jest to siła tego spektaklu. (…) Zastanawiałam się, co się dzieje w głowie człowieka, który umiera i nagle przed oczyma stają mu obrazy z życia i wspomnienia. Opera Orefice jest tak zbudowana, że mamy cztery obrazy, które odnoszą się do czterech różnych wspomnień: wspomnienie zimy - Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, pojawia się wspomnienie Paryża, koncertu i miłości do George Sand, wspomnienie pobytu na Majorce. A ostatni akt jest poświęcony umieraniu (…)” – o nadchodzącej premierze mówiła reżyserka spektaklu Hanna Marasz.

 

A co sympatycy Teatru Wielkiego w Łodzi będą mogli zobaczyć w nadchodzącym sezonie?

Sezon 2021/2022 | PREMIERY

27 listopada 2021 WESELE FIGARA | Wolfgang Amadeus Mozart Libretto: Lorenzo da Ponte Kierownictwo muzyczne: Adam Banaszak Reżyseria: Roberto Skolmowski Scenografia: Paweł Dobrzycki

12 lutego 2021 KSIĘŻNICZKA CZARDASZA | Emmerich Kálmán Libretto: Leo Stein i Béla Jenbach

9 kwietnia 2022 KORCZAK | Chris Williams

28 maja 2022 CZARODZIEJSKA BATUTA

ELF, KTÓREMU SŁOŃ NA UCHO NADEPNĄŁ | Zuzanna Niedzielak Bajka baletowa

 

Maria Krawczyk

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.