C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń IT vol. 2 | Nowa pula zaproszeń

Trwa druga edycja programu C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń  IT – cyklu zajęć online ze świadomości i krytycznego posługiwania się ciałem. W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami udało się uruchomić dodatkową pulę bezpłatnych zaproszeń dla uczestniczek i uczestników. Nowe „wejściówki” będzie można pobrać bezpośrednio przed zajęciami.

Dodatkowa pula zaproszeń pojawi się na stronie internetowej Instytutu Teatralnego oraz w serwisie GoOut.net 24 godziny przed każdymi warsztatami. Zajęcia są bezpłatne i Instytut adresuje je nie tylko do aktorów, tancerzy i performerów, ale do wszystkich tych, którym bliskie są pojęcia ruchu i ciała.

Zajęcia odbywają się na platformie ZOOM w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 - 12:00. Cykl potrwa do czerwca. W każdym miesiącu inny prowadzący dzieli się swoją praktyką i metodami pracy.

C I A Ł O P R Z E S T R Z E Ń  IT to program zajęć, który – mimo ograniczeń i obostrzeń – pozwala osobom biorącym w nim udział ćwiczyć i być blisko siebie – choć niedosłownie.  Druga odsłona C I A Ł O P R Z E S T R Z E N I nadal pozwala rozwijać umiejętności pracy z ciałem i ruchem, a z drugiej strony będzie wzmacniała relacje i wspierała środowisko choreograficzno-taneczne w Polsce.

Ważnymi aspektami projektu są różnorodność, budowanie relacji i wspólnotowość, dlatego z projektem współpracują artyści i artystki z różnych miast, reprezentujących odmienne dziedziny choreograficznej i tanecznej działalności. Prowadzą oni warsztaty, w których spotkają się wyobraźnia, kształt, przestrzeń, zmysły, intuicja, ciężar, napięcie, ale także lekkość i bezwysiłek. Do grona prowadzących wiosenne zajęcia – Iwony Olszowskiej, Katarzyny Pastuszak, Pawła Koniora – dołączyły nowe osoby: Alicja Miszczor i Tomasz Pomersbach.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów