Beecham i francuskie baletki

28.06.2012

Najnowsza reedycja nagrań Thomasa Beechama z końca lat 50. to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki baletowej.

Jakość dźwięku - 4
Książeczka – 3
Dostępność - 6
Ogólnie – 5
Cena – ok. 35 zł

Najnowsza reedycja nagrań Thomasa Beechama z końca lat 50. to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki baletowej. Angielski dyrygent był specjalistą od muzyki francuskiej.  Zaangażowanie i czysta radość, jaką czerpie z wykonywania utworów zamieszczonych na płycie jest doskonale słyszalna. Ogromne wrażenie robi interpretacja Bacchanaliów Saint-Saensa, gdzie dyrygent świetnie stopniuje napięcie – utwór jest na początku powolny i uwodzicielski, ale im dalej, tym bardziej staje się drapieżny i namiętny, aż po wściekłą kulminację. Równie uwodzicielsko wypada słynne Preludium do Popołudnia fauna Debussy'ego – świetnie wypada tam drewno! Muzyka baletowa z Fausta Gounoda zwraca uwagę dbałością dyrygenta o elegancję i wytworność brzmienia – słychać w tym ogromną radość ze wspólnego muzykowania, ale czy należy się temu dziwić? Royal Philharmonic Orchestra była jego własnym zespołem, a ze swoimi muzykami potrafił się porozumieć bez słów. (OŁ)

Beecham – French Ballet Music
EMI Music Poland

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz