Beata Szałwińska wystąpi w Warszawie (Wygraj bilety!)

fot. arch. artystki

Beata Szałwińska jest utalentowaną, polską pianistką, która na co dzień mieszka w Luksemburgu i odnosi wiele sukcesów na arenie międzynarodowej – m.in. w Beneluksie, Stanach Zjednoczonych, Francji. Artystka pragnie podbić serca słuchaczy również w rodzimym kraju i przekonać do muzyki klasycznej jak największą liczbę osób. Już niedługo, bo 11 października, nadarzy się doskonała okazja do zobaczenia występu Beaty na żywo, ponieważ na koncercie w Studio Lutosławskiego w Warszawie zaprezentuje utwory pochodzące z jej autorskiego Aconcagua Project.

Beata jest wybitną pianistką, cechuje ją silna osobowość, żywiołowy temperament oraz niezwykła wrażliwość. Muzyka jest jej wielką miłością oraz pasją. W swojej dotychczasowej karierze może poszczycić się takimi osiągnięciami jak m.in. występ w Carnegie Hall w Nowym Jorku, gdzie wraz z Alexandrem Anisimovem, wspaniałym rosyjskim basem, wykonała 25 pieśń S. Rachmaninowa, natomiast z okazji 150-lecia luksemburskiej orkiestry zagrała w obecności Wielkiego Księcia i Księżnej Luksemburga ,,Błękitną Rapsodię’’ G. Gerschwina.

Beata realizuje właśnie swoje plany i marzenia podboju polskiej sceny muzycznej. W sierpniu wystąpiła na 53. Festiwalu Kiepury w Krynicy Zdrój, zgromadzona publiczność nagrodziła jej koncert długimi owacjami na stojąco. Beata uświetniła swoją obecnością także uroczysty, jubileuszowy koncert zorganizowany z okazji 25-lecia Radia Dla Ciebie. Podczas każdego występu Beata przeżywa wiele pozytywnych emocji i niezmiernie cieszy się, kiedy może dzielić się swoją pasją z publicznością.

Fanów muzyki klasycznej w najlepszym, niebanalnym wydaniu na pewno zainteresuje fakt, że już wkrótce, bo 11 października (godz. 19.00) Beata zagra na koncercie w Studio Lutosławskiego w Warszawie (ul. Modzelewskiego 59). Artystka zaprezentuje tam utwory pochodzące jej autorskiego projektu Aconcagua Project, do którego zaprosiła wielu utalentowanych muzyków. Łącząc talent i doświadczenie wspólnie wykonują utwory z repertuaru Astora Piazzolli, słynnego kompozytora tanga argentyńskiego. Każde wykonanie jest niezwykle emocjonalne, wręcz dramatyczne. Gościem specjalnym październikowego wydarzenia będzie ceniony na całym świecie Aleksander Anisimov, wraz z którym Beata wystąpiła wcześniej w Carnegie Hall, gdzie podbili serca publiczności. Na koncercie wraz z pianistką na scenie wystąpi również uznany francuski akordeonista Anthony Millet. Uczestnictwo w tym wydarzeniu z pewnością dostarczy publiczności wiele wspaniałych przeżyć i pozwoli przenieść się w czarujący świat muzyki klasycznej.

Bilety można zakupić na stronie https://sklep.polskieradio.pl/

***

KONKURS

Wygraj podwójne zaproszenie na koncert! Napisz do nas na adres konkurs@prostoomuzyce.pl i wyjaśnij dlaczego chciałbyś się wybrać na to właśnie wydarzenie. Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia. Nagrodzimy nimi autorów najciekawszych wypowiedzi.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów