Na okrągło Orkiestra!

-
25.08.2021

Wielkie muzyczne emocje – Na okrągło! Pora na dwa ostatnie koncerty w ramach trzeciej edycji projektu „Na okrągło Orkiestra!”. Baltic Neopolis Orchestra zaprasza 18 i 19 września do Olsztyna i Starych Kupisk!

 

Baltic Neopolis Orchestra podczas trzeciej edycji projektu „Na okrągło Orkiestra!” zaprezentuje wizytówkę wirtuozowskiej muzyki kameralnej Europy i świata. W trasie koncertowej obejmującej cztery miejscowości w Polsce, udział wezmą najlepsi polscy i międzynarodowi instrumentaliści, w tym koncertmistrzowie oraz liderzy prestiżowych orkiestr w Europie.

 

Gorzów Wielkopolski, Stare Kupiski (k. Łomży) , Olsztyn i Grodno – to miasta, w których w 2021 roku wraz z Emanuelem Salvadorem – koncertmistrzem Baltic Neopolis Orchestra wystąpią min.: Konstantin Heidrich (wiolonczela)  – Faure Quartett, profesor wiolonczeli w Universität der Künste Berlinie; Andriy Viytovych (altówka) – jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych brytyjskich altowiolistów, Vasko Vassilev – koncermistrz  Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Adam Klocek- znakomity polski dyrygent i wiolonczelista, Emilia Goch Salvador- altowiolistka, dyrektorka Baltic Neopolis Orchestra czy skrzypaczka Nela Zaforemska. Ponadto w projekcie udział wezmą artyści Baltic Neopolis Orchestra i Akademii BNO. Charyzmatyczni artyści, brawurowy program, wielkie muzyczne emocje – Na okrągło!

 

 

Dwa ostatnie koncerty z cyklu „Na okrągło Orkiestra!” odbędą się 18 i 19 września 2021r.

 

Na okrągło Orkiestra!

 

18.09.2021, godz. 18:00

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, sala kameralna

 

19.09.2021, godz. 12:00

Stare Kupiski

w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica" organizowanego przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

 

Artyści:

Emanuel Salvador – skrzypce

Nela Zaforemska – skrzypce

Emilia Goch Salvador – altówka

Adam Klocek – wiolonczela

Jakub Gajownik – wiolonczela

 

Program:

Krzysztof Penderecki: Kwartet smyczkowy nr 4

Franciszek Schubert: Kwintet smyczkowy C dur op. 163

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
 
Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Kontakt: Katarzyna Kupińska
Tel. 500-122-136
[email protected]

{info. pras}

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.