Aṣa w Arte: nastrój i energia

fot. mat. pras.

Aṣa to prawdziwa osobowość sceniczna. Już sama jej obecność intryguje, a gdy zaczyna śpiewać – mamy dreszcze, jesteśmy poruszeni. Zasłuchujemy się i tak trwamy.

Życie wokalistki jest podzielone między Europę i Afrykę. Urodziła się w Paryżu, zaś dorastała w Lagos w Nigerii. Może też stąd jej szerokie inspiracje – śmiało sięga zarówno po soul, jak i reggae czy folk. Na stronach telewizji Arte możemy znaleźć jej niezapomniany koncert w paryskim Instytucie Świata Arabskiego, którego produkcji w 2019 r. podjęła się Artibella. Aṣa ma w sobie coś magnetycznego, operuje świetnym warsztatem, choć uniesiona emocjami na pozór nie wszystko wykonuje z techniczną doskonałością. I na szczęście – właśnie dzięki temu jest autentyczna i przemawia do naszej wyobraźni nie tylko profesjonalizmem, ale przede wszystkim głębokim zakorzenieniem w człowieczeństwie, o którym opowiada między słowami, między dźwiękami głosem barwowo gęstym jak płynny karmel, ciepłym.

(MB)
 

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/091884-002-A/a-a/

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów