Artyści na urlopie

Seiji Ozawa, japoński dyrygent, odwołał wszystkie koncerty z powodu złego stanu zdrowia. A Piotr Anderszewski ciągle odpoczywa od publicznego grania.Seiji Ozawa, japoński dyrygent, odwołał wszystkie koncerty z powodu złego stanu zdrowia. Nie pojawi się w Carnegie Hall w Nowym Jorku, ani w Wiedniu i Paryżu, gdzie miał zaplanowane występy. Prawie rok trwa już przerwa w występach Piotra Anderszewskiego. Pianista wspomniał nawet o półtorarocznej nieobecności na światowych scenach. Na razie oficjalny kalendarz jest pusty a impresariaty odkładają umawianie spotkań do czasu powrotu artysty do pracy zawodowej.Anderszewski specjalizuje się w repertuarze romantycznym, ale z równym zapałem przybliża słuchaczom koncerty Mozarta, Beethovena i Karola Szymanowskiego. Zanim wróci do sal koncertowych - posłuchajmy utworu, którego interpretacja otworzyła mu drzwi do kariery:http://www.youtube.com/watch?v=286GkuGR7G8(Kinga Wojciechowska)Ciekawe? Powiedz o tym znajomym:

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Brak głosów