ARTE TV: Gwiazdy jazzu w Katowicach

Tuż przed wybuchem pandemii światowej klasy jazzmani Ron Carter i Richard Galliano spotkali się w Katowicach na niezapomnianym koncercie.

Mówi się nawet, że 1 marca 2020 r. Katowice stały się na jeden dzień światową stolicą jazzu. W ramach występu artyści wykonali swoje autorskie kompozycje oraz uwielbiane przez publiczność „Libertango” Astora Piazzoli (1921–1992), nie zabrakło też imponujących improwizatorskich solówek. Francuscy realizatorzy uchwycili na nagraniu intymny charakter koncertu, dwóch wybitnych muzyków oświetlonych ciepłym światłem w ciemności, ich skoncentrowane, ale i pełne wyrazu twarze oraz doskonałą komunikację. Takich koncertów wykonanych z charyzmą i zarazem luzem chciałoby się oglądać jak najwięcej i oby jak najczęściej podczas właśnie takich nagrań, zrealizowanych na żywo.

Przypomnijmy tylko, że Ron Carter (ur. 1937 r.) to amerykański kontrabasista i kompozytor jazzowy, który w latach 60. grał w kwintecie Milesa Davisa i wraz z Herbiem Hancockiem oraz Wayne'em Shortem uchodzi za światową czołówkę muzyków jazzowych, zaś Richard Galliano (ur. 1950 r.) to francuski kompozytor i multiinstrumentalista uznawany za wirtuoza akordeonu, laureat prestiżowych nagród, który współpracował z wieloma równie wybitnymi artystami, jak np. Charles Aznavour, Jan Garbarek czy Bobby McFerrin.

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/095600-001-A/richard-galliano-i-ron-carter/

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów