Angielskie smyczki po włosku

28.06.2012

Muzyka na smyczki Vaughana Williamsa i Elgara to bardzo dobra okazja do zapoznania się z tymi kompozytorami.

Jakość dźwięku - 5
Książeczka
– 3
Dostępność - 6
Ogólnie – 5
Cena – ok. 35 zł

Muzyka na smyczki Vaughana Williamsa i Elgara to bardzo dobra okazja do zapoznania się z tymi kompozytorami. Za pulpitem dyrygenckim stoi sir John Barbirolli – prawdziwy ekspert od muzyki angielskiej. Introdukcja i allegro Elgara brzmi bardzo potężnie i muskularnie, ale jednocześnie lirycznie. Serenada tego kompozytora brzmi pod batutą Sir Johna bardzo melancholijnie – interpretacja jest flegmatyczna. Nie brak tu jednak uczucia i romantyzmu, a głównie o to chodzi przecież w serenadzie. Elegia nie jest już tak dobrym utworem – brakuje mu trochę natchnienia i mija bez większego echa. Sospiri (westchnienia) to utwór ciekawie zinstrumentowany na smyczki, organy i harfę – jest bez wątpienia lepszy od Elegii, ale w ogólnym rozrachunku blednie przy Fantazji na temat Thomasa Tallisa Vaughana Williamsa. Nagranie Barbirolliego to prawdziwa legenda i trudno się temu dziwić – to potężna i bardzo dramatyczna interepretacja nagrana w doskonałej akustyce Temple Church w Londynie! Album kończy Fantazja na temat Greensleeves, również Vaughana Williamsa. Bardzo popularny utwór znajduje w osobie Barbirolliego idealnego wykonawcę, bardzo wrażliwego na niuanse tempa i barwy. (OŁ)

English String Music
EMI Music Poland

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz