Albrecht Mayer i muzyczne skarby Włoch

13.05.2021
Albrecht Mayer i muzyczne skarby Włoch

lbrecht Mayer powraca albumem z muzyką barokową, na którym oprócz słynnego Koncertu na obój i orkiestrę smyczkową C-dur RV450 Vivaldiego znajdziemy znakomitą selekcję mniej znanych dzieł, a także światowe premiery prawdziwych muzycznych skarbów.

Mayer z ogromną pasją poszukuje nowego repertuaru na obój. Tym razem skupił się na odnajdywaniu zapomnianych dzieł włoskiego baroku. Dzięki iście badawczym wizytom w rozlicznych bibliotekach i archiwach na terenie całej Europy Albrecht Mayer może dziś zaprezentować światu dzieła muzyki włoskiego baroku i wczesnego klasycyzmu – nagrane po raz pierwszy w historii! W tą fascynującą muzyczną podróż artysta zabrał ze sobą jedną z najwybitniejszych orkiestr kameralnych - I Musici di Roma, z którą w grudniu 2017 roku wyruszy na tournée po Niemczech.

Albrecht Mayer to jeden z najpopularniejszych współczesnych oboistów. Z powodzeniem łączy funkcję pierwszego oboisty Berliner Philharmoniker z wyjątkowo bogatą karierą solową. Koncertował u boku najwybitniejszych dyrygentów, takich jak Sir Simon Rattle, Claudio Abbado czy Nikolaus Harnoncourt. Regularnie prezentuje muzykę kameralną, także w roli dyrygenta.

Album ukazuje Albrechta Mayera jako artystę o wielu umiejętnościach. Oboista, dyrektor muzyczny, badacz, a także autor kadencji. Niezależnie od roli, artysta imponuje nieprzeciętnym talentem i profesjonalizmem.

****
Spis utworów:
Vivaldi, Antonio (1678–1741)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in C major, RV 450
1. Allegro molto *
2. Larghetto
3. Allegro
Elmi, Domenico (~1676–1744)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in A minor
1. Adagio – Allegro *
2. Grave
3. Allegro
Sammartini, Giuseppe (1695–1750)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in G minor, Op.8 No.5
1. Andante sostenuto
2. Allegro assai
3. Adagio
Sammartini, Giuseppe (1695–1750)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in C major, Op.8 No.4
1. Andante
2. Allegro assai
3. Andantino
Ristori, Giovanni Alberto (1692–1753)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in E flat major
1. Andante
2. Allegro
3. Grave [Cantabile]
4. Allegro
Sammartini, Giuseppe (1695–1750)
Concerto for Oboe, Strings and Basso continuo in C major (S-Skma Xe-R 166:30)
1. Allegro
2. Andante
3. Allegro Assai

{info. pras.}

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz