Akademia Sinfonia Varsovia - ostatnie dni zgłoszeń!

Do 12.06 trwa nabór na sezon 2020/2021 do 9. edycji Akademii Sinfonia Varsovia. W projekcie mogą wziąć udział młodzi instrumentaliści, studenci i absolwenci uczelni muzycznych, klas skrzypiec, wiolonczeli, oboju i waltorni – którzy mają polskie obywatelstwo, a do końca 31 grudnia 2020 roku nie ukończą 26 lat.

Uwaga! Z uwagi na pandemię koronawirusa zmieniony został sposób rekrutacji. Uczestnicy zostaną wyłonieni na podstawie nadesłanych nagrań wideo. Nagranie wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi [1, 2] należy przesłać do 12 czerwca 2020 roku na adres akademia@sinfoniavarsovia.org

Akademia ma charakter sezonowy i podzielona jest na 2 semestry. Obowiązkowymi zajęciami w I semestrze będą: inauguracyjny projekt orkiestrowy, realizowany na terenie Sinfonii Varsovii w dniach 23–30.08.2020 oraz zaplanowany na 19-20.09.2020 weekend warsztatów rozwojowych. W tym czasie od uczestników wymagana jest pełna dyspozycyjność.

Projekt koncertowy obejmuje lekcje indywidualne z koncertmistrzami i liderami sekcji Sinfonii Varsovii, próby sekcyjne, udział w próbach orkiestry kameralnej Akademii Sinfonia Varsovia i występ podczas koncertu 30 sierpnia oraz warsztaty grupowe przygotowujące do pracy w zawodzie muzyka orkiestrowego. Gościem specjalnym w tygodniu inauguracyjnym będzie oboista Ralph van Daal – profesor Konserwatorium w Maastricht oraz Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie.

W czasie trwania projektu orkiestrowego, w dniach 23-30.08 oraz podczas weekendu 19-20.09 organizatorzy zapewniają wyżywienie, a także nocleg dla osób niezamieszkałych w Warszawie. W dalszej części I semestru, a także przez cały II semestr uczestnicy kontynuują lekcje indywidualne oraz są zapraszani do projektów koncertowych i nagraniowych w charakterze muzyków doangażowanych (w tym czasie nocleg i wyżywienie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie).

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminów realizacji projektu w zależności od rozwoju sytuacji na świecie.

Więcej informacji TUTAJ

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów