Premiera albumu Bruce'a Liu już dziś!

-
19.11.2021

Deutsche Grammophon wydało dziś album z wyborem nagrań Bruce’a Liu –zwycięzcy XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – dokonanych na żywo w trakcie tego konkursu przez jego organizatora – Narodowy Instytut Fryderyka Chopina – we współpracy z Polskim Radiem Program 2. Album dostępny jest już w sprzedaży.

Wydanie albumu Bruce'a Liu, to kolejny przykład współpracy Deutsche Grammophon z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, wspólnie angażujących się w promowanie  wybitnych interpretatorów muzyki Chopina.

 

„Cieszymy się, że możemy po raz kolejny współpracować z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i świętować sukces jednej ze wschodzących gwiazd klasycznego świata” – komentuje dr Clemens Trautmann, Prezydent Deutsche Grammophon. „Melomanów na całym świecie urzekł każdy etap tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Wiem, że wszyscy dołączą do nas, gratulując Bruce'owi Liu jego odkrywczych interpretacji, którymi zachwycił nas w ciągu ostatnich kilku tygodni. Potężne emocje i niezwykły fenomen  Chopina przemawiają głęboko do młodych muzyków, dlatego uważamy za tak ważne dzielenie się nagraniami Konkursu Chopinowskiego.”

 

Deutsche Grammophon współpracowała z Instytutem Chopina przy ważnych wydarzeniach w przeszłości, w szczególności w Roku Chopinowskim 2010     oraz cieszących się wielkim uznaniem festiwalach „Chopin i jego Europa”           w Warszawie. Współpraca przybrała nowy kształt w 2015 roku, kiedy Yellow Label podjął się zorganizować natychmiastowe wydanie albumu zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Debiut Seong-Jin Cho w DG, ułożony z nagrań dokonanych w trakcie Konkursu, znalazł się na szczycie list przebojów w jego rodzinnej Korei Południowej i doprowadził do podpisania przez niego kontraktu z DG.

 

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.