Kto śpiewa arię Divy Plavalaguny w filmie "Piąty element"?

04.07.2017
Kto śpiewa arię Divy Plavalaguny w filmie "Piąty element"?

Arię ze "sceny szaleństwa" z opery Gaetano Dionizettiego "Łucja z Lamermoor" zna chyba każdy miłośnik kina akcji. Została wykonana tuż przed jedną z najważniejszych scen w filmie "Piąty element" (reż. Luc Besson, rok 1997). Ciekawiło nas, kto ją zaśpiewał. Sopran to był zawodowy, piękny, liryczny. No i usłyszało go pół świata. Brzmiał tak:

Artystką okazuje się albańska piękność, Inva Mula-Çako, urodzona w 1963 r w Tiranie, która pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach (w TEMACIE PRESTO #18!). Jej ojcem jest Avni Mula, kosowski pieśniasz, śpiewak operowy (głos: baryton) i kompozytor, bardzo popularny w Albanii. Matka, Nina, z pochodzenia Rosjanka, była sopranistką i nauczycielką śpiewu. Siostra Invy, Adelina, także jest artystką. 

Tu Inva, którą nie tylko można usłyszeć, ale i zobaczyć, osiem lat po "Piątym elemencie". I ciągle w niezłej formie, prawda?

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.