Karolina Rozwód nową Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

-
06.07.2024

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Hanna Wróblewska wręczyła Karolinie Rozwód powołanie na stanowisko Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pięcioletnia kadencja Dyrektor rozpoczęła się od czwartku 4 lipca 2024.

Karolina Rozwód jest doświadczoną menadżerką kultury. Była zaangażowana m.in. w tworzenie Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego, powstanie Lubelskiego Funduszu Filmowego oraz projekt Lublin-Lwów Miasta Filmowe. Od 2012 roku zorganizowała blisko 3000 wydarzeń kulturalnych, była producentką kilkunastu spektakli i koncertów, a także wielu wydawnictw płytowych i książkowych.

Od 2019 roku organizowała Festiwal Danuty Szaflarskiej „Sleboda/Danutka” współpracując z Michałem Merczyńskim.

W latach 2011-2023 pełniła funkcję dyrektora Teatru Starego w Lublinie. Wprowadziła do instytucji program filmowy i zorganizowała ponad 100 spotkań z ludźmi kina.

W latach 2005-2006 zajmowała się promocją polskiego kina za granicą, koprodukcjami międzynarodowymi, międzynarodowymi kontaktami instytucjonalnymi oraz edukacją filmową w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

(Komunikat za Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.