Gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej już 14 listopada

-
09.11.2021

Uroczysta gala wręczenia nagrody polskiego środowiska muzycznego odbędzie się 14 listopada 2021 roku o godzinie 19.00 na antenie TVP Kultura, TVP Kultura 2 oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Wieczór uświetnią wybitni muzycy, którzy wykonają utwory słynnych, polskich twórców, m.in. Wojciecha Młynarskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza czy Wojciecha Karolaka.

Statuetki zostaną wręczone w czterech kategoriach: Nagroda Honorowa, Odkrycie Roku, Osobowość Roku oraz Wydarzenie Roku. Nagrody finansowe ufundowało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART.

 

–  Po raz drugi w jedenastoletniej historii nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej na uroczystą galę zapraszamy Państwa przed ekrany telewizorów i komputerów. W tym roku zaprezentujemy swego rodzaju kalejdoskop muzyki klasycznej i jazzowej w nowych wykonaniach i aranżacjach.

– mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

 

W programie wydarzenia, nad którym kierownictwo muzyczne objął Paweł Tomaszewski, znajdą się zarówno utwory wielkich artystów, którzy odeszli przed laty, jak i tych, których pożegnaliśmy niedawno, w interpretacjach wyjątkowych artystów, wielokrotnie wyróżnianych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach swoich działań i programów. Muzycznym wspomnieniem Wojciecha Karolaka będzie przywołanie repertuaru legendarnego tria Time Killers (Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Czesław Bartkowski) w wykonaniu Macieja Sikały na saksofonie, Pawła Tomaszewskiego na organach Hammonda, Roberta Kubiszyna na kontrabasie i Pawła Dobrowolskiego na perkusji. Z kolei Alicja Szemplińska interpretacją przeboju Jeszcze w zielone gramy przypomni postaci Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza i Wojciecha Młynarskiego.

 

Nie zabraknie również muzyki kameralnej w wykonaniu Polish Violin Duo, zwycięzców I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, którzy zaprezentują Suitę na dwoje skrzypiec Michała Spisaka. Z kolei flecistka Marianna Żołnacz, laureatka nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017, wystąpi z  Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Anny Sułkowskiej-Migoń, uczestniczki prowadzonego przez NIMiT programu Dyrygent – rezydent. W ich wykonaniu usłyszymy suitę Colas Breugnon Tadeusza Bairda. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 70. urodzin Andrzeja Krzanowskiego jego Taniec góralski w nowej aranżacji zaprezentuje akordeonista Marcin Wyrostek.

 

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.