Gaba Kulka i Jan Emil Młynarski na koncercie w szczecińskiej Willi Lentza

-
20.09.2023
Gaba Kulka i Jan Emil Młynarski na koncercie w szczecińskiej Willi Lentza

Cykl ,,Ikony Kultury” w szczecińskiej Willi Lentza ukazuje publiczności dorobek wybitnych postaci kultury w nowatorski sposób. Kolejna odsłona wyjątkowej inicjatywy zaplanowana jest na 23 i 24 września 2023 roku, a w jej ramach będą miały miejsce dwa koncerty prezentujące autorskie interpretacje piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego. Na scenie zabytkowej instytucji wystąpi Gaba Kulka wraz z zespołem pod kierownictwem syna artysty, Jana Emila Młynarskiego. 

 

Widzowie wysłuchają utworów z płyty zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację”. Zarówno „…album, jak i gorąco przyjmowane koncerty formacji to subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki […] z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach”.

 

Koncerty pt. „Ikony Kultury. Wojciech Młynarski”, zabiorą widzów w niezapomnianą podróż, która podobnie jak upodobania Wojciecha Młynarskiego, w wielobarwny sposób połączy rozmaite style i nastroje. Zespół syna poety – Jana Emila Młynarskiego – wystąpi z otwartą na eksperymenty muzyczne Gabą Kulką. Publiczność wysłucha jazzu, dancingu, new wave czy folku, doświadczając wyjątkowej relacji pomiędzy Wojciechem Młynarskim a współpracującymi z nim kompozytorami (W. Korcz, J. Sent, J. Wasowski, J. Derfel...). Na scenie pojawią się także członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski, m.in.: Wojciech Traczyk i Piotr Zabrodzki. 

 

„Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem” – Janek Młynarski. 

 

Koncerty odbędą się 23 i 24 września o godz. 19:00 w szczecińskiej Willi Lentza, która od czasu swojego powstania w 2021 roku, aktywnie prezentuje dorobek wybitnych twórców. Instytucja skupia różne dziedziny sztuki, będąc przestrzenią otwartą na wymianę myśli i eksperymenty artystyczne.

 

Bilety: bilety.willa-lentza.pl.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.