Lato z Kinem Wielkiej Przygody Spielberg i inni wielcy twórcy w Iluzjonie

-
05.07.2024

Rozpoczyna się pierwsza część cyklu "Lato z Kinem Wielkiej Przygody", która odbędzie się w warszawskim Kinie Iluzjon.

 

Szczególną atrakcją będzie pokaz „Hooka” (1991) Stevena Spielberga w wersji zrekonstruowanej cyfrowo (DCP 4K) i to właśnie on otworzy 5 lipca nasz przegląd. Film ten, będący adaptacją (a zarazem sequelem) „Piotrusia Pana” J.M. Barriego, opowiada o dojrzałym już Peterze, który powraca do Nibylandii, by odzyskać utraconą, dziecięcą radość życia. Choć w chwili premiery zebrał mieszane recenzje krytyków, to jednak współcześnie przez wielu widzów uznawany jest za film kultowy. Znakomicie poprowadzona narracja i świetne role aktorskie (m.in. Robina Williamsa, Dustina Hoffmana i Julii Roberts) czynią z filmu Spielberga jedno z najciekawszych dzieł w swoim gatunku.

 

W lipcu pokażemy również dwa inne dzieła Stevena Spielberga, reżysera, bez którego trudno wyobrazić sobie Kino Nowej Przygody. „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” to film science fiction, który często wskazywany jest jako jeden z pierwszych reprezentantów nurtu.

 

Na naszym przeglądzie nie mogło zabraknąć również innego hitu science fiction z lat 80. – „Powrotu do przyszłości” (1985) Roberta Zemeckisa. Dziełem kultowym pozostaje również stylowy, zrealizowany z ogromną inwencją „Labirynt” (1986) Jima Hensona, film fantasy o nastolatce, próbującej uratować brata przed Królem Goblinów, w którego wcielił się sam David Bowie.

 

Zapraszamy do Kina Iluzjon od 5 do 9 lipca! Więcej informacji na stronie Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej.

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Może Cię zainteresować...

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.