W ucho wpadło

11 Kwiecień 2021
Mariaż rozrywki z klasyką zawsze budzi sporo emocji, a połączenie mocnego rocka z siłą smyczków zwykle olśniewa efektem. Tak też stało się w przypadku „Anginy”, nowego singla grupy Chemia.

4 Kwiecień 2021
Ostatnio na rynku pojawiło się kilka albumów, które z pewnością wniosą w nasze Święta powiew świeżości.
31 Marzec 2021
Polsko-ukraiński zespół Dagadana premierę swojego najnowszego albumu planuje już na 9 kwietnia. Tymczasem w sieci ukazał się teledysk do utworu „Inaczej” – bardzo pokrzepiający w trudnym dla wszystkich czasie...
28 Marzec 2021
26 marca 2021 r. miała swoją premierę nowa płyta Tomasza Koniecznego i Lecha Napierały pt. "Between Death & Love. Album zawiera 13 pieśni Sergieja Rachmaninowa oraz cykl pt. „Pieśni i tańce śmierci” Modesta Musorgskiego.
20 Marzec 2021
„O Solitude” Henry'ego Purcella to utwór, który nieustannie rozpala wyobraźnię wykonawców. Jedną z najpiękniejszych muzyczno-wizualnych interpretacji tego dzieła zrealizowała grupa Birds On Wire, w biało-czarnym klipie ukazując ludzi w środkach transportu miejskiego na pewnej francuskiej stacji…
15 Marzec 2021
Album Debussy · Rameau Víkingura Ólafssona, nagrany dla Deutsche Grammophon, trafił na szczyty amerykańskich i brytyjskich list przebojów muzyki klasycznej, a także uplasował się wysoko na niemieckich listach przebojów muzyki pop, kiedy ukazał się na początku 2020 roku. Teraz artysta prezentuje Reflections, nowy album z opracowaniami przygotowanymi przez Ólafssona oraz innych artystów współczesnych, wśród których znalazła się także polska pianistka, kompozytorka i wokalistka Hania Rani – wraz z kilkoma niewydanymi wcześniej nagraniami muzyki Debussy’ego w wykonaniu islandzkiego pianisty.
14 Marzec 2021
Sen o Warszawie” to jedna z najsłynniejszych piosenek z repertuaru Czesława Niemena, chętnie wykonywana także przez innych artystów. Do ich grona dołączyła ostatnio Justyna Jary, a klimatyczny klip do piosenki nakręcił Michał Zieliński.
6 Marzec 2021
Ponieważ pandemia wciąż nie pozwala nam w Wielkiej Brytanii na cieszenie się muzyką na żywo, znacznie więcej słucham nagrań. Muzyka jest dla mnie częścią życia, ale w tym szczególnym czasie ma wyjątkową wagę. Wybrałem kilka płyt, które pomagają mi przetrzymać okres lockdownu.
1 Marzec 2021
Dziś przypada 211 rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji NIFC zaprasza na streamingi dwóch koncertów urodzinowych.
Żelazowa Wola, godzina 12.00
Recital Aleksandry Świgut na fortepianie historycznym.
Program koncertu:
Fryderyk Chopin
Mazurki op. 30
Barkarola Fis-dur op. 60
Sonata b-moll op. 35
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22


Filharmonia Narodowa w Warszawie, godzina 19.00
Wykonawcy:
20 luty 2021
"Ten projekt pozostaje niestety ciągle aktualny”, mówi o VOICES Max Richter. To przedsięwzięcie artystyczne zostało zainspirowane Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, z której również został zaadaptowany tekst w nim wykorzystany. Za pośrednictwem EBU i BBC 3 VOICES jego realizacja była transmitowana do 40 stacji radiowych na całym świecie w ramach obchodów Dnia Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych (OHRC), które miały miejsce 10 grudnia. VOICES 2 stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części tego nieustannie rozwijającego się przełomowego projektu, będącego ucieleśnieniem idei Powszechnej Deklaracji do zbudowania lepszego i bardziej sprawiedliwego świata.

Strony