Romanse

29 Grudzień 2020
FILMFORUM prezentuje filmy warsztatowe zrealizowane w ramach projektu "AUDIOWIZJE - Warsztaty Kreacji Audiowizualnej".
W ramach warszawskiego projektu AUDIOWIZJE, stanowiącego cykl działań z zakresu edukacji audiowizualnej warsztatowicze wspólnymi siłami zrealizowali dwie krótkie produkcje filmowe, których celem jest podkreślenie roli warstwy dźwiękowej w filmie - często niesłusznie niedocenianej. Zrealizowane filmy w niezwykły sposób zwracają uwagę na to, jak wygląda dźwiękowy pejzaż wielkiego miasta - Warszawy.
16 Grudzień 2020
Wielki strach, reż Pawlina Carlucci Sforza
21 grudnia na całym świecie obchodzone jest nieoficjalne święto krótkiego metrażu. Z tej okazji Krakowski Festiwal Filmowy zaprasza na platformę KFF VOD, gdzie przez tydzień dostępne będą cztery zestawy najlepszych krótkich filmów jubileuszowej, 60. edycji festiwalu.
Po spektakularnym sukcesie 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który w całości, jako pierwszy w Polsce, odbył się w Internecie, Krakowska Fundacja Filmowa kontynuuje wirtualny projekt: KFF VOD. Każdego miesiąca najciekawsze filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe fabuły, w wyjątkowych zestawach tematycznych, udostępniane są widzom online.
28 Wrzesień 2020
Tej jesieni galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury rozbrzmi dźwiękami oberka, rheinländera i polki – miłośników tańca i folkloru zapraszamy na wystawę „Raz na ludowo. Od folkloru tanecznego do folku”. Uwaga: na tej imprezie nie ma podpierania ścian!
14 Wrzesień 2020
Wydarzeniem towarzyszącym 28. edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu będzie wystawa retrospektywna – Helmut Newton: Lubię silne kobiety. Fotografie tego wybitnego niemieckiego artysty będą prezentowane w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” od 16 października 2020 do 28 marca 2021 r. Wystawa została zorganizowana we współpracy Fundacji Tumult z CSW i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina. 
10 Wrzesień 2020
Jesień w Muzeum Manggha to z jednej strony dobry czas na nadrobienie „pandemicznych” zaległości, z drugiej – oczekiwanie na nowe artystyczne propozycje, których ostateczna forma prezentacji się jeszcze kształtuje.
7 Wrzesień 2020
Trwa wystawa niecodziennej postaci rodzimej sceny artystycznej. Nie każdy jednak wie, że Urszula Broll (1930–2020) była nie tylko zjawiskową i niesłusznie zapomnianą malarką, lecz także „matką” polskiego buddyzmu.
25 Sierpień 2020
Przed nami 2 wystawy Generatora Malta, które podsumują kilkumiesięczne działania artystek i aktywistów krytycznie przyglądających się relacji człowieka i wody, z perspektywy lokalnej i globalnej. Od dzisiaj nad jeziorem Rusałka będzie można zobaczyć Rusalka’s Tales Sary Alavi, a od 28 sierpnia w pływalni Olimpia – wystawę Woda jest tobą, którą stworzy 8 ekspozycji.
Historia jeziora Rusałka, zbudowanego przez żydowskich i polskich więźniów nazistowskiego obozu pracy zainspirowała Sarę Alavi do udziału w projekcie Generatora Woda jest tobą. Artystka od 2 tygodni prowadzi warsztaty rzeźby i storytellingu w Poznaniu, zbiera opowieści oraz wyrabia w glinie łódki z festiwalową publicznością.
19 Sierpień 2020
"Sztuka jest ponadmanipulacyjna i ponadczasowa. Oddajmy honor temu, co świadome, niezależne, konstruktywne i twórcze. Są to konieczne elementy do odczucia twórczości i uznania Artysty." - mówi Jerzy Grochocki. Jego autorską wystawę oglądać można od 13 sierpnia do 20 września w sali głównej Galerii Sztuki Olsztynie. 
19 Lipiec 2020
Festiwal na łące – koncerty Wrońskiej, Wąsika, Kaminskiego, Nowaka, improwizacje Klubu Komediowego, showcase z Wielkopolski. Nadchodzi trzeci krok Malta Festival Poznań! 
O co chodzi w krokach?
Festiwal w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań.
1 Lipiec 2020
„Niedośnione sny czy proces wytoczony realnemu światu” to wystawa, która afirmuje niezwykłość, spotkanie nierealności z codziennością. Można ją oglądać w dniach 5.07 – 23.08.2020 w MGS w Łodzi.  Prace zgromadzone na ekspozycji kreują osobliwe i nieoczekiwane połączenia form nam bliskich, w stylu jedynie naśladującym rzeczywistość. Tym samym autor (który woli pozostać dla odbiorców tajemniczy, nieodkryty) igra z reputacją fotografii, jako tej w najwyższym stopniu pragmatycznej i uznawanej za najbardziej przystępną spośród sztuk mimetycznych.

Strony