Postać tygodnia

9 Kwiecień 2021
Są ludzie, którzy niosą walor bardzo szczególny. Ludzie Wielcy, kolorowe ptaki, artyści, twórcy – w bardzo szerokim rozumieniu, niepokorni wizjonerzy, arcymądrzy przewodnicy, wytyczający własne drogi, kuszące, choć dla większości niedostępne… To oni wskazują nam piękno, wpisane w ten świat, barwy – te najbardziej intensywne i te w tysiącach subtelnych odcieni – olśnienia, które są na wyciągnięcie ręki, a które tak łatwo przegapić. Obdarzeni niezwykłą wrażliwością, wybitnym talentem i skrzącą charyzmą, fascynują, zachwycają i rozjaśniają rzeczywistość.
26 Marzec 2021
Z okazji 80. rocznicy urodzin Wojciecha Młynarskiego przypominamy największe przeboje Wojciecha Młynarskiego w jego wykonaniu, które utrwalił na płytach Polskich Nagrań - wytwórni, w której debiutował i dla której nagrał swoje nieprzemijające piosenki. Znajdziecie je wszystkie zarówno na płytach winylowych, jak i w popularnych serwisach streamingowych. To gwarantowana uczta muzyczna. Pełna humoru, najlepszych tekstów i celnych puent, które choć minęło tyle lat są nadal aktualne. Wojciech Młynarski to niekwestionowany mistrz polskiej piosenki. 
11 Marzec 2021
Astora Piazzollę spotkałam raz w życiu – w październiku 1985 r. w Paryżu. Byłam całkowicie świadoma spotkania z geniuszem – był u szczytu sławy, doskonale przyjmowany w całej Europie i obu Amerykach. Znany z rewolucji, której dokonał. Jakąż to rewolucję wywołał ten niewysoki, utykający na prawą nogę leworęczny bandoneonista?
Odważył się zmienić tango!
8 Marzec 2021
Czas na ostatni kobiecy portret w ramach cyklu „Królowe kina”. Przez 13 miesięcy, od 8 marca 2020 r. do 8 marca 2021 r., prezentowaliśmy Wam inspirujące kobiety, artystki polskiego kina, których zawodowe ścieżki warto zacząć śledzić lub sobie przypomnieć. Na takie wspomnienie zasługuje śp. Halina Paszkowska, wybitna reżyserka dźwięku – 26 marca będziemy obchodzili czwartą rocznicę jej śmierci.
1 luty 2021
W lutym czas na dwunasty kobiecy portret w ramach cyklu „Królowe kina”. Przez 13 miesięcy, od 8 marca 2020 r. do 8 marca 2021 r., prezentujemy Wam inspirujące kobiety istotne dla polskiego kina, których artystyczną drogę warto zacząć śledzić lub sobie przypomnieć. Powoli zbliżamy się do końca!
8 Styczeń 2021
W nowym roku prezentujemy jedenasty kobiecy portret w ramach naszego cyklu „Królowe kina”. Przez 13 miesięcy, od 8 marca 2020 r. do 8 marca 2021 r., prezentujemy sylwetki inspirujących kobiet istotnych dla polskiego kina, z których artystyczną drogą warto się zapoznać.
8 Grudzień 2020
W grudniu prezentujemy dziesiąty kobiecy portret w ramach cyklu „Królowe kina”. Przez 13 miesięcy, od 8 marca 2020 r. do 8 marca 2021 r., prezentujemy Wam inspirujące kobiety istotne dla polskiego kina, których artystyczną drogę warto zacząć śledzić lub sobie przypomnieć.
14 Listopad 2020
Na wieść o odejściu lubianego i popularnego aktora często reagujemy zdziwieniem. Jak to? Przecież tak być nie może! Wydaje nam się, że takich ludzi śmierć nie powinna dotyczyć. A jednak… Po raz kolejny dochodzi do nas smutna prawda, że nawet tacy, jak sir Thomas Sean Connery, opuszczają kiedyś filmowy plan życia. Na zawsze.
Od kiedy jako dziecko rozpoczęłam swoją przygodę z filmem, Sean Connery był już Jamesem Bondem, Juanem Ramirezem, ojcem Indiany Jonesa i królem Ryszardem, a na półce w jego salonie lub gabinecie kurzyła się złota statuetka Oscara za rolę Jima Malone'a w „Nietykalnych”.
8 Listopad 2020
W listopadzie prezentujemy dziewiąty kobiecy portret w ramach cyklu „Królowe kina”. Przez 13 miesięcy, od 8 marca 2020 r. do 8 marca 2021 r., prezentujemy Wam inspirujące kobiety istotne dla polskiego kina, których artystyczną drogę warto zacząć śledzić lub sobie przypomnieć.
1 Listopad 2020
Urszulę poznałem na Kamieńczyku latem 1974 r. Z perspektywy czasu Urszula i jej rodzina – mąż Andrzej, syn Roger, teściowa Pani Halina, a także miejsce, w którym mieszkali – drewniany dom na Kamieńczyku, położony poza wsią na zboczu Klonówki w Górach Świętokrzyskich – wydają się baśniowe.

Strony