Konkursy

14 Kwiecień 2021
P.G.R. – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o muzycznym spotkaniu kultur. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się jazz, etno oraz muzyka klasyczna, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając 2 wydanych płyt, które znaczą historię od powstania P.G.R. w 2008 roku.
18 Wrzesień 2020
26 września w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert familijny „Sztuka dialogu”.
Usłyszymy Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz suitę orkiestrową „Nagrobek Couperina” Mauricego Ravela.
Aby wygrać w naszym konkursie podwójne zaproszenie na ten koncert opowiedzcie nam jakiej muzyki najchętniej słuchacie całą rodziną? Na Wasze odpowiedzi czekamy do 22 września pod adresem konkurs[at]prestoportal.pl . Biletami nagrodzimy najciekawszą odpowiedź.
Filharmonia Łódzka
KONCERT FAMILIJNY „SZTUKA DIALOGU”
26 września 2020, 17.00
Wykonawcy:
18 Sierpień 2020
Dla wszystkich fanów drum & bassu i ambientu mamy dobrą wiadomość. Bywa, że liczba 13 kojarzy się z pechem, jednak 13. winyl w katalogu wydawniczym Absys Records skutecznie zadaje temu twierdzeniu kłam…
28 Maj 2020
Mamy dla Was 5 karnetów na 5 wybranych seansów w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego - jubileuszowego i po raz pierwszy online!
Aby je wygrać wymień trzech laureatów Smoka Smoków KFF z lat ubiegłych oraz poinformuj nas na który z seansów w ramach tegrocznego KFF chciałbyś dostać bilet. Nagrodzimy autorów pierwszych poprawnych odpowiedzi. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 30 maja 2020 pod adresem konkurs[at]prostoomuzyce.pl
28 luty 2020
17 marca organy Filharmonii Łódzkiej – na których zagra Krzysztof Urbaniak – będą towarzyszyć instrumentom smyczkowym: skrzypcom i wiolonczeli.
24 Styczeń 2020
Co roku masz ten sam dylemat? Nie wiesz, gdzie spędzić święto zakochanych? Filharmonia Bałtycka i Tutti Entertainment przygotowali wyjątkowe artystyczne wydarzenie – Love Story, czyli Walentynki w Filharmonii!
Walentynki to czas na niespodzianki, a romantyczny koncert to z pewnością pierwszy krok do udanej randki. Magia muzyki potrafi skruszyć każdy lód, a serce – roztopić!
Gdzie będziecie rozumieć się bez słów? Z pewnością w Filharmonii, zapadając się w wygodnym (w sam raz czerwonym!) fotelu i rozkoszując muzyką z bliską Ci osobą. Zaskocz swoją drugą połówkę, zapraszając Ją lub Jego na pełną namiętnych zwrotów akcji muzyczną podróż.
20 Grudzień 2019
Kończy się rok. W tym ten szczególny - Rok Moniuszkowski. Na finał proponujemy zabawę z aplikacją Zostań Moniuszką!
Czy nie marzysz czasem o tym, aby spróbować swoich sił jako kompozytor? A może chcesz stworzyć własną opowieść o... miłości? Czy historie z dawnej Polski mogłyby się wydarzyć dzisiaj? Jeśli masz ochotę wejść w świat opery i stworzyć własną współczesną wersję „Halki” czy „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Zostań kompozytorem!
25 Listopad 2019
Trwa konkurs „PAMIĘĆ”, którego celem jest przywrócenie pamięci o wielu kompozytorach, muzykach, tancerzach i choreografach, którzy znaczną część życia poświęcili muzyce i sztuce tańca – a pozostają całkowicie zapomniani, mimo bogatej twórczości, którą po sobie pozostawili.
Pod koniec października Instytut Muzyki i Tańca wspólnie z Centrum Edukacji Artystycznej ogłosił konkurs na opis i dokumentację grobu polskich artystów muzyków i artystów sztuki tańca, skierowany do uczniów szkół muzycznych i baletowych, zgłoszonych przez ich wychowawców lub nauczycieli muzyki lub tańca.
Przedmiotem Konkursu jest:
1. Zidentyfikowanie grobu polskiego artysty (kompozytora, muzyka, tancerza lub choreografa).
13 Listopad 2019
15 listopada w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert z okazji Święta Niepodległości.
Solistka tego koncertu, Joanna Woś, zwana "królową włoskiego bel canta", tym razem zaśpiewa utwory kompozytora polskiego. Program koncertu wypełnią fragmenty z oper Józefa Michała Poniatowskiego, którego twórczość artystka propaguje od lat. Poniatowski, stryjeczny prawnuk ostatniego króla Polski, był nie tylko kompozytorem, ale także śpiewakiem i dyplomatą. Jego opery wystawiano nawet w mediolańskiej La Scali. Obecnie, po wielu latach zapomnienia, twórczość Poniatowskiego wraca na sceny.  W ubiegłym roku operę "Don Desiderio" wystawiła Opera Śląska w Bytomiu, a w rolę Angioliny wcieliła się  Joanna Woś.
27 Październik 2019
Jeden z najoryginalniejszych improwizujących gitarzystów, David Torn, arcyzdolni trębacze młodego pokolenia: Ambrose Akinmusire, Avishai Cohen, a przede wszystkim pianiści – osiem muzycznych indywidualności: od Brada Mehldaua przez Jasona Morana, Django Batesa, Tigrana Hamasyana aż po Marcina Wasilewskiego – to tylko wybrani bohaterowie tegorocznej, 17. już Jazzowej Jesieni w Bielsku-Białej.

Strony