II Japoniki na Mokotowie

Maja Baczyńska, fot. Zofia Goraj

W kolejne dwa weekendy, 27-29 listopada i 5-6 grudnia Fundacja Pompka zaprasza na drugie już, mokotowskie Japoniki!

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów. Choć do ostatniej chwili organizatorzy liczyli na bezpośrednie spotkania, ostatecznie wszystkie muszą się odbyć w przestrzeni wirtualnej. Program został jednak przeformatowany tak, by były one zachętą do działań i pokrzepieniem dla ciała i ducha.

Rozpoczynające się wernisażem wystawy „Interwał” Mirosława Bacy wydarzenia odbywać się będą w Butohsferze, przestrzeni działań fundacji, wśród starych, nie spotykanych na co dzień w Warszawie drzew; jesiennie senne wiśnie, jabłonie i grusze towarzyszyć będą twórczym działaniom. W programie przewidziano także szereg innych atrakcji, jak towarzyszący wernisażowi performance butoh w wykonaniu Anity Zdrojewskiej z muzyką Ruffa Libnera, pokaz i warsztaty kaligrafii z Yumiko Gajewski, warsztaty kulinarne „Shojin ryori/potrawy mnichów buddyjskich” z Kazuyą Kuramochim, „Kintsugi”, czyli rzecz o japońskiej technice naprawy ceramiki laką czy spotkanie literackie z autorem „Dzienników japońskich”, Piotrem Milewskim, a także koncert i warsztaty „Haiku Music: medytacja z misą” związanej z redakcją Presto. Muzyka Film Sztuka Mają [Mayą] Baczyńską.

Szczegóły:

https://www.facebook.com/events/405653474119391


Anita Zdrojewska, fot. Paulina Bijoch

(MB)

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów