Polska Filharmonia Bałtycka w styczniu

W tym miesiącu Filharmonia Bałtycka patrzy w przyszłość z optymizmem i zaprasza na koncerty do sal koncertowych. Jeżeli jednak okoliczności nie będą sprzyjać kulturze – instytucja jest na to przygotowana. Poniżej znajdują się programy styczniowych koncertów.

Sala koncertowa
22/01/2021, piątek 19:00  


Marcin Markowicz fot. Marek Szczepański

Koncert symfoniczny

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Marcin Markowicz
– skrzypce

Program:

Felix Mendhelssohn-Bartholdy – „Uwertura na instrumenty dęte”
Ludwig van Beethoven – „Romans numer 2 na skrzypce i orkiestrę F- dur”
Marcin Markowicz – „Koncert skrzypcowy”

Bilety: 16-70 zł (w przypadku, gdy nie będzie można grać z publicznością na żywo, koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony online z kilkudniowym opóźnieniem)

Marcin Markowicz, koncertmistrz Polskiej Orkiestry Radiowej wystąpi jako solista wykonując swój własny koncert skrzypcowy.

Marcin Markowicz to muzyk bardzo wszechstronny. Choć głównym jego zajęciem jest praca w orkiestrze – był koncertmistrzem II skrzypiec w Orkiestrze NFM we Wrocławiu, a obecnie jest koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Radiowej, chętnie gra muzykę kameralną (przez lata był członkiem Lutosławski String Quartet), jest też organizatorem Festiwalu Ensemble im. Księżny Daisy w Książu łączącym kursy mistrzowskie z kameralistyki z koncertami. Wreszcie znajduje czas na komponowanie. Tym razem wystąpi w roli solisty i kompozytora. Jego Koncert skrzypcowy, napisany w 2018 na zamówienie festiwalu Muzyczne przestrzenie w Koninie w  Gdańsku, zabrzmi po raz pierwszy. A program wypełnią klasyczna, choć stosunkowo rzadko grywany romans Beethovena i Uwertura na instrumenty dęte F.B. Mendhelssohna.

Sala koncertowa
29/01/2021, piątek, 19:00   

 
Jakub Jakowicz fot. Maciej Mulawa

Koncert symfoniczny

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Bassem Akiki
– dyrygent
Jakub Jakowicz  – skrzypce

Program m.in.:
Leonard Bernstein – „Serenada”

Bilety: 16-80 zł (w przypadku, gdy nie będzie można grać z publicznością na żywo, koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony online z kilkudniowym opóźnieniem) 

Solistą koncertu będzie znany polski skrzypek – Jakub Jakowicz. Orkiestrę PFB poprowadzi polsko-libański dyrygent, kompozytor i doktor sztuki Bassem Akiki.

Jakub Jakowicz chętnie sięga po muzykę XX wieku. W jego repertuarze znajdziemy zarówno Koncerty skrzypcowy Panufnika i Pendereckiego, Partitę i Łańcuch nr 2 Lutosławskiego czy koncerty Bartokai Glassa. Tym razem usłyszymy słynną „Serenadę” Leonarda Bernseina, dzieło na skrzypce, smyczki, harfę i perkusję.

Sala koncertowa
30/01/2021, sobota, godz. 19:00

Koncert Sylwestrowo-Noworoczny na jazzowo

Wystąpią:
Eljazz Big Band
Józef Eliasz
– dyrygent
Lora Szafran – śpiew
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Bilety: wkrótce w sprzedaży

W programie znane i lubiane polskie piosenki m.in. „Już nie zapomnisz mnie”, „Ach jak przyjemnie”, „Ada to nie wypada”, „Na pierwszy znak”, „Ja się boję sama spać”, czy „Pamiętasz była jesień” w wykonaniu Ejazz Big Band i wokalistki Lory Szafran. Szlagiery muzyki lat 20. XX wieku przeplatane będą utworami instrumentalnymi.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów