Muzykę piszą młodzi

09.03.2017
Muzykę piszą młodzi

Nie będzie to tekst o współczesnych młodych kompozytorach, ani o dźwiękach, które powstają na gorąco tu i teraz.
Dla dzisiejszych młodych ludzi wieczór 9 lub 10 marca w Filharmonii Krakowskiej może być inspirujący. Dyrygent Wiktor Kociuban nie tylko poprowadzi orkiestrę, ale także opowie o młodych kompozytorach, którzy są autorami dzieł wykonanych w czwartek i piątek w ramach cyklu koncertów Musica Ars Amanda - o... Mendelssohnie, Berliozie i Prokofiewie, z których żaden nie ukończył trzydziestego roku życia, gdy stawiał na papierze nuty utworów, które tak pięknie komponują się w temat koncertu - Muzyka a teatr. Po drugiej stronie także młodość, bo cykl adresowany jest do młodzieży. Czy przyjdzie? Tak, i to nawet licznie. Dostępne są już tylko pojedyncze bilety. {LB} 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz