Muzyka otwiera serca

13.05.2021
Artur Ruciński | Piotr Sułkowski (fot. T. Waszczuk) | Patrycja Piekutowska | Rafał Siwek | fot. mat. pras.

15 marca Dużej Auli Politechniki w Warszawie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz modernizacji Centrum Zdrowia Dziecka, w którym udział wezmą Artur Ruciński – baryton i Rafał Siwek – bas, śpiewacy znajdujący się światowej czołówce. Usłyszeć ich na jednym koncercie w Polsce to wielka rzadkość i ogromne przeżycie. Towarzyszyć im będzie znakomita Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, a całość poprowadzi dyrygent Piotr Sułkowski. Soliści, orkiestra i dyrygent wystąpią pro publico bono. 

Pomysłodawcą i jedynym organizatorem koncertu i projektu modernizacji szpitala pod nazwą "Wielcy Artyści - Małym Pacjentom" jest skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która stworzyła go z inspiracji osobistą historią łączącą z CZD jej synka. Artystka poszukuje partnerów do wykonania remontów wielu części wspólnych szpitala, które nie były modernizowane od 40 lat. Dla dzieci to bardzo przytłaczający widok. Zaledwie od początku stycznia przekonała już dwanaście firm, które wkrótce rozpoczynają współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka. Prezesów z dobrym sercem dla dzieci poznacie Państwo na koncercie, który poprowadzi Patrycja Piekutowska wraz z uznanym konferansjerem Wojciechem S. Wocławem.

Reżyserią świateł zajmie się Adam Tyszka i firma Aram. Artyści wraz z orkiestrą wystąpią na trzypoziomowej scenie wybudowanej przez firmę Athletic, a ekskluzywne cegiełki i programy wydrukuje Polski Druk. Cegiełki każdemu, do rąk własnych, dostarczy FedEx Express Polska – kolejny partner pro bono.

Współorganizatorem jest Politechnika Warszawska, której Duża Aula, udostępniona dzięki uprzejmości Rektora, zamieni się w magiczną salę koncertową, gdzie zasiądą wszyscy, którzy kupią bilet – Cegiełkę Zdrowia Dziecka w cenie 250 zł. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na remont podjazdu dla karetek, który wymaga natychmiastowej modernizacji.

Najważniejsze: Jak zdobyć zaproszenie - cegiełkę? Wystarczy napisać maila do organizatorki: [email protected]. W odpowiedzi otrzymają Państwo wszystkie informacje, w tym numer specjalnego subkonta w CZD, na które bezpośrednio należy wpłacić 250 zł - wartość cegiełki. Zaproszenie - cegiełka dostarczy kurier FedEx do rąk własnych darczyńcy. 

I wszyscy spotkamy się na jednym z najpiękniejszych koncertów w tym roku. 

{mat. pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz