Muzyka jest dla dzieci

31.05.2017
Fot. W. Piątek©Opera na Zamku

 

Jest Dzień Dziecka. Muzycy przygotowywali się do tego święta od dłuższego czasu.

I tak: 

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, pod batutą Agnieszki Duczmal, opowie o dziewczynce z zapałkami. Skrzypce: Jarosław Żołnierczyk, klawesyn: Dorota Frąckowiak-Kapała. POZNAŃ, AULA Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Sinfonia Varsovia zaprasza do siebie na Grochowską w Warszawie w niedzielę 4 czerwca. Będzie konkurs "Wesoły Mikrofon dla Przedszkolaka", Warsztaty Akcji Labirynt - między innymi Historie zaklęte w geście  i warsztaty rytmiczne Bum Bum Fola oraz Taniec kolorów. Do tego interaktywna bajka muzyczna i koncert "Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci", które zaśpiewa Dorota Miśkiewicz w towarzystwie Kwadrofoniku - dwóch fortepianów i dwóch perkusji. 

Narodowy Instytut Audiowizualny świętować będzie od 1 do 4 czerwca. Eksperymenty filmowe, pokazy wieczorynek, spektakle z muzyką na żywo, bajki edukacyjne. Będzie się działo na Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie!

NOSPR w Katowicach zaprasza w sobotę 3 czerwca na Bajki muzyczne. W programie m.in. Ornitologia na sopran i orkiestrę kameralną z muzyką Jarosława Siwińskiego i słowami Małgorzaty Kołcz, Hydrologia - muzyczna bajka o wodzie Adriana Robaka ze słowami Mai Baczyńskiej oraz Owadologia czyli świat widziany oczami komarzycy autorstwa Anny Marii Huszczy. Będę też Pieśni dziecięce Joanny Szymali napisane do słów MArii Konopnickiej. 

W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu 4 czerwca będzie można zobaczyć operę dla dzieci - Brzydkie kaczątko - na podstawie bajki H. Ch. Andersena. Muzykę napisał Michał Ziółkowski, a libretto - Justyna Skoczek. Narratorem będzie Grażyna Wolszczak.

Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach 4 czerwca zaprasza na Podwórko z mazurkami. Gospodarzami będą Kaja i Janusz Prusinowscy, Piotr Piszczatowski i Michał Żak.

W Teatrze Wielkim w Poznaniu dokładnie 1 czerwca będzie można obejrzeć balet "Kopciuszek" z muzyką Sergieja Prokofiewa. Libretto na podstawie bajki Charlesa Perraulta napisał Mikołaj Wołkow. Nad muzyczną interpretacją czuwał Sebastian Perłowski, a choreografię przygotował Paul Chalmer. 

Filharmonia Narodowa zaplanowała koncert "Z piosenką pod rękę". Dzieci będą uczestniczyć w muzycznej podróży od gór po głębiny mórz, przez dalekie kraje. Pretekstem do wycieczki będą piosenki z filmów Disneya lub Akademii Pana Kleksa. A co jeszcze? Zobaczyć trzeba!

Opera Nova zaprasza dzieci do siebie trzy razy - 2, 3 i 4 czerwca na przygody "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków". To wersja baletowa z muzyką Bogdana Pawłowskiego. Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego.

Na Zamku w Szczecinie odbędzie się "opera chodzona". 1, 2 i 3 czerwca. W ten sposób najmłodsi melomani poznają nie tylko piękną muzykę, ale i wnętrzna odremontowanego budynku Opery. "Historia najmniej prawdopodobna" według baśni H. Ch. Andersena będzie pretekstem do tej nietypowej wędrówki. A bohaterem opery będzie czas (na zdj.).

To oczywiście tylko nieliczne z wielu atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Jeśli więc wiesz o wydarzeniu zaplanowanym z myślą o najmłodszych w dniu ich święta - daj znać w komentarzu!

{red}

 

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.