Litwini zatańczą przeboje Edith Piaf [Bydgoszcz]

13.05.2021
Litwini zatańczą przeboje Edith Piaf [Bydgoszcz]

Choreografie Maura Bigonzettiego, współczesnego twórcy o międzynarodowej sławie, są pełne humoru, wrażliwości, wykorzystują klasyczną technikę do nowoczesnych form. Jego język tańca jest niezwykle dynamiczny i tworzy wspaniałe obrazy. Artysta w swych pracach składa hołd wspaniałym twórcom: ich bohaterami są Bach, Caravaggio, Mozart. Najnowszą kreacją choreografa jest Progetto Haendel w Teatro alla Scala w Mediolanie.

Z kolei najnowsza pozycja repertuarowa wileńskiego Baletu to "LA PIAF", której libretto stanowi biografia legendarnej francuskiej pieśniarki. Tancerze wykonują ją do odtwarzanej z taśmy muzyki m.in. Jacquesa Brela, Gabriela Faure, Maurice'a Ravela, Francisa Poulenca i samej Edith Piaf. Bigonzetti pokazywał już „La Piaf” w wykonaniu Baletu Staatsoper z Hanoweru. Balet ten zobaczymy na 24. Bydgoskim Festiwalu Operowym w kilka tygodni po wileńskiej premierze. Jest to jedyny tytuł baletowy tegorocznego BFO. „La Piaf” wykonana zostanie we wtorek i środę, 9 i 10 maja, o godz. 19.00

Litewski Teatr Opery i Baletu odwiedzał Bydgoszcz już dwukrotnie. W tym roku reprezentuje go zespół Baletu, którego dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Pastor.

{Ewa Chałat, Opera Nova}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz