Hania Rani znów na Islandii

17.04.2020
Hania Rani znów na Islandii

Najnowszy teledysk Hani Rani do utworu „F Major” zachwyca. Obłędne islandzkie pejzaże, ruch wiatru przeciwstawiony gestom trzech tancerek, oczywiście magnetyczna muzyka i do tego całość kręcona w jednym ujęciu!

„F Major” to drugi singiel zapowiadający nową płytę Hani Rani pod tytułem „Home” – artystka wraca na niej do dźwięków, z którymi jest kojarzona od swojego debiutanckiego albumu „Esja”. „F Major” to kompozycja na pianino solo, odkrywająca przed słuchaczami kolejne oblicze tego instrumentu i wyobraźnię dźwiękową pianistki. A jak powstał? W sierpniu 2019 r., „...w czasie jednego z gorących letnich wieczorów, kiedy siedziałam przy instrumencie, ta melodia niespodziewanie pojawiła się pod moimi palcami” – wspomina artystka. Niech jednak nie zwiedzie nas tytuł; tytułowa tonacja F-dur nieustannie faluje, choć ciągnie ją do muzycznego serca utworu, podobnie jak grawitacja przyciąga tańczących – Mellinę Boubetra, Janinę Sarantsina oraz Fanny Sage (związane z francuską sceną taneczną) do ziemi, pomimo wichru wzniecającego tumany pyłu.

Klip do utworu „F Major” został zrealizowany przez francuskiego reżysera i fotografa Neelsa Castillona, specjalizującego się w pracy artystycznej z tancerzami. Akcja filmu rozgrywa się na Islandii, gdzie na pustą plażę otoczoną górami udało się sprowadzić pianino.Słuchając muzyki Hani w kółko, zacząłem marzyć o płynnym ujęciu, które podążałoby za jej muzyką unoszącą się na wietrze w nierzeczywistym islandzkim krajobrazie. Poprosiłem każdą z tancerek o osobistą interpretację kompozycji Hani. Mieliśmy szczęście – udało się nam odnieść sukces w tym szalonym artystycznym przedsięwzięciu pomimo wielkiego zimna!” – wspomina reżyser.

Teledysk został zrealizowany 23 lutego, nakręcono go płynnie, bez dodatkowych cięć.

(MB)

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji:

Teresa Wysocka , teresa.wysocka [at] prestoportal.pl +48 579 667 678

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.