Znamy finalistki i finalistów 20. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

-
05.05.2021

Jury konkursu APH wybrało piętnaście osób, których prace zobaczymy na tegorocznej wystawie finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wydarzenie to zbiega się z jubileuszem 20-lecia istnienia konkursu. Wyjątkowego charakteru wystawie nadaje również fakt, że będzie to pokaz łączący twórczość finalistek i finalistów dwóch edycji konkursu: ubiegłorocznej 19. i obecnej 20.

Wystawa potrwa od 31 maja do 13 czerwca 2021, a jej kulminacyjnym punktem będzie 11 czerwca, kiedy poznamy nazwiska laureatów nagród. Forma ekspozycji i wydarzeń towarzyszących zgodna będzie z obowiązującymi wymogami epidemiologicznymi.

Piętnaścioro młodych artystek i artystów porusza tematy, które zmuszają do przemyśleń, prowokują do pogłębionej analizy rzeczywistości, zachęcają do przewartościowania swojej wiedzy. W wyróżnionych przez konkursowe jury pracach twórcy i twórczynie komentują różnorodne aspekty współczesności, takie jak problemy tożsamościowe czy społeczno-polityczne, sytuacja artystów na rynku pracy czy niepokój o przyszłość planety w dobie zagrożeń klimatycznych.

Finalistki i finaliści 20. edycji konkursu APH (alfabetycznie):

Kinga Burek, Anna Grzymała, Jan Kowal, Antoni Lisowski, Sylwia Marszałek-Jeneralczyk, Piotr Mlącki, Iwo Panasiewicz, Przemysław „Piniak” Piński, Maria Plucińska, Jan Porczyński, Justyna Streichsbier, Julia Woronowicz, Katarzyna Wójcicka, Ewelina Zając, Weronika Zalewska

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.