Zapowiedzi

1 Czerwiec 2020
Sonia | mat. pras. KFF
Wzorem lat ubiegłych, w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego nie brakuje propozycji dla młodszych widzów. Wśród nich filmy dla maluchów i dla nastolatków oraz wirtualne warsztaty. Dzięki wsparciu partnera festiwalu, PGE Energia Ciepła, wszystkie wydarzenia w ramach cyklu Kids&Youth. Kino dla młodych są bezpłatne.
6+
20 luty 2020
Sinfonia Iuventus zaprasza na koncert MOZART | ELGAR. Orkiestra zagra pod batutą gruzińskiego dyrygenta George’a Tchitchinadze oraz soliści: Katarzyna Budnik (altówka) i Maria Machowska (skrzypce).
31 Styczeń 2020
Cyrulik sewilski
Żaden chyba bohater operowy nie wzbudza takiego śmiechu i takiej sympatii jak sewilski golibroda.
Za sprawą fenomenalnej komedii Beaumarchais’go Figaro, bo o nim tu mowa, wymyśla niegroźne intrygi, sprzeciwia się nieprawości i jednocześnie bawi do łez. Niezwykle żywiołowa muzyka Rossiniego nadaje miłosnym perypetiom niesłychanej dynamiczności.
Spektakle
8 lutego 2020 (sobota), 18:00
9 lutego 2020 (niedziela), 17:00
Dodatkowe spektakle
25 Styczeń 2020
Orły to prestiżowe nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Wśród nominowanych fabuł znalazły się kinowe hity. Ale nie tylko. Są tam też frapujące dokumenty, które warto poznać.
Pokazy specjalne wybranych filmów dokumentalnych kandydujących do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2020, odbędą się w Kinie Kultura w Warszawie, sala Rejs.
Seanse biletowane. Dla członków Polskiej Akademii Filmowej wstęp wolny!
PROGRAM:
Poniedziałek  | 27 stycznia  | godz. 11:30
IN TOUCH, reż. Paweł Ziemilski - czas trwania 61 minut
trailer: https://vimeo.com/367380997
27 Grudzień 2019
Niekonwencjonalna improwizacja na live electronics, instrumenty dęte i elektroniczne, perkusjonalia, misy dźwiękowe i głos.
Tadeusz Sudnik, muzyk kompozytor i reżyser dźwięku w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia, Bartosz Kowalski, kompozytor i multiinstrumentalista oraz Maja Baczyńska, muzyk reżyser i autorka tekstów, a zarazem redaktor naczelna Presto filmowego, wystąpią razem w piątek 24 stycznia o godzinie 20-tej w warszawskim Składzie Butelek.
Zapraszamy :)
Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/1405503119606276/
(mat. prasowe)
20 Grudzień 2019
kadr z filmu "ABC miłość" reż. Michał Waszyński | zasoby FINA
Razem z FINA, naszym partnerem merytorycznym, mamy dla Was kilka filmowych propozycji na czas świąteczne przerwy.
Zacznijmy od…
Najstarszy film z Polą Negri na blu-ray oraz ulubione tytuły w kinie i online:
16 Grudzień 2019
Pewien mały chłopiec, zwany „Żabą”, trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Nie pomylimy się twierdząc, że historię Mowgliego zna praktycznie każdy, bez względu na wiek.
Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury. Jest nawet na liście obowiązujących lektur szkolnych. Mogliśmy zobaczyć Mowgliego w kinie, zarówno tym dla dorosłych, jak i dla dzieci. W wersji filmowej i animowanej. Także w teatrze „Księga dżungli” gości nierzadko. Znów nadarza się okazja, aby przypomnieć sobie przygody małego chłopca a własnym dzieciom przybliżyć jego fascynującą historię.
13 Grudzień 2019
Znasz te tytuły? The Crown | Czarnobyl | Wataha | American Horror Story | Stranger Things
Po raz drugi w historii FMF zapraszamy na pełen emocji koncert muzyki do najpopularniejszych seriali. Gwarantujemy chwile grozy z American Horror Story, napięcia – z Czarnobylem czy zabawy – ze Stranger Things! Wśród kompozytorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie, znaleźli się m.in. Martin Phipps, Trevor Morris, Hauschka i Mac Quayle. Widzimy się 30 maja o godz. 19.00 w Tauron Arenie Kraków.
10 Grudzień 2019
13 grudnia zapraszamy na muzyczną ucztę do Łodzi.
16 Listopad 2019
A do tego spotkanie wokół pierwszego filmu fabularnego o Komedzie.
Fortepian i saksofon – dwa najważniejsze instrumenty w życiu Krzysztofa Komedy – stworzą muzyczną opowieść o procesie twórczym legendy polskiego jazzu i zakończą 12. edycję festiwalu Nostalgia. Dziś o godz. 19.00 w Muzeum Narodowym w Poznaniu w premierowym programie Komeda Exposed! Piotr Orzechowski „Pianohooligan” oraz Kuba Więcek. Przed koncertem, w Fundacji Malta spotkanie z Jerzym Kapuścińskim i Łukaszem M. Maciejewskim o planach na film fabularny o kompozytorze oraz pokaz dokumentu Komeda. A Soundtrack for a Life – wstęp wolny.

Strony