Wystawa finałowa 19. i 20. edycji Artystycznej Podróży Hestii

-
24.05.2021

Podczas tegorocznej wystawy finałowej konkursu Artystyczna Podróż Hestii spotykamy się z finalistami i finalistkami dwóch edycji: 19. oraz 20. Ten inspirujący dwugłos prowadzi odbiorcę przez 30 wizualnych propozycji młodych adeptów i adeptek sztuki z całej Polski. Na wystawie zaprezentowany zostanie także artystyczny Raport Roczny ERGO Hestii za rok 2020.

Tworzenie wspólnoty, budowanie mostów w świecie sztuki i działanie ponad podziałami – to idee, które przyświecają tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu APH. Przez wszystkie lata funkcjonowania konkursu na polskiej scenie artystycznej, udało się wytworzyć otwarte pole wzajemnych inspiracji, w którym głos artysty i odbiorcy nieustannie zachęca do łączenia różnych porządków, idei i środowisk.

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace wchodzące w skład Raportu Rocznego ERGO Hestii za rok 2020. Tegoroczny raport ma formę tryptyku, na który składa się narracja budowana wokół prac laureatów i finalistę konkursu Artystyczna Podróż Hestii z lat 2011-2014:

• Natalię Bażowską (laureatkę konkursu APH 2011)
• Norberta Delmana (finalistę konkursu APH 2013)
• Krzysztofa Maniaka (laureata konkursu APH 2014)

Czy bezradność oznacza bezład? Artyści zaproszeni do projektu w swojej twórczości wielokrotnie podejmowali i podejmują ten problem. Ich odpowiedzi dały zaskakujący wynik. Różniąc się w podejściu do praktyki sztuki, korzystając z różnych mediów, jednogłośnie wskazali na potrzebę twórczego ruchu. Paradoksalnie to bezradność była dla nich punktem wyzwalającym działanie.

Finalistki i finaliści 19. edycji:
 
Natalia Galasińska
Veronika Hapchenko
Maja Janczar
Agata Jarosławiec
Adam Kozicki
Anna Kwiatkowska
Małgorzata Mycek
Michał Myszkowski
Grażyna Monika Olszewska
Karolina Pawelczyk
Anna Rutkowska
Ewelina Węgiel
Jan Eustachy Wolski
Bożna Wydrowska
Katarzyna Wyszkowska
Finalistki i finaliści 20. edycji:
 
Kinga Burek
Anna Grzymała
Jan Kowal
Antoni Lisowski
Sylwia Marszałek-Jeneralczyk
Piotr Mlącki
Iwo Panasiewicz
Przemysław "Piniak" Piński
Maria Plucińska
Jan Porczyński
Justyna Streichsbier
Julia Woronowicz
Katarzyna Wójcicka
Ewelina Zając
Weronika Zalewska

{info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Drogi użytkowniku, zaloguj się aby móc komentować nasze treści.