Wiolonczela, skrzypce i organy [wygraj bilety na koncert w Filharmonii Łódzkiej]

fot. mat. FŁ

17 marca organy Filharmonii Łódzkiej – na których zagra Krzysztof Urbaniak – będą towarzyszyć instrumentom smyczkowym: skrzypcom i wiolonczeli.

Utwory o tym składzie znajdują się w dorobku XIX-wiecznego, związane­go z Niemcami, kompozytora i organisty Josepha Rheinbergera oraz współczesne­go twórcy rosyjskiego Mikhaila Arkadieva. Skrzypaczka Maria Sławek wykonuje utwory z różnych epok: od baroku po współczesność, m.in. kompozycje Mieczysława Weinberga. Występowała w krajach europejskich, Izraelu, Brazylii i w Stanach Zjednoczonych. W sezo­nie artystycznym 2017/18 była artystką rezy­dentką Filharmonii Krakowskiej. Gra w duecie z pianistą Piotrem Różańskim, jest też człon­kinią sekstetu smyczkowego. Wiolonczelista Marcin Zdunik oprócz wykonawstwa zajmuje się improwizacją, aranżowaniem i kompono­waniem. Bierze udział w prestiżowych festi­walach muzycznych: BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz „Chopin i Jego Europa” w Warszawie. Jest laureatem wielu konkursów, w tym VI Mię­dzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie (2007). Artysta ma w dorobku 7 płyt; za debiutancką, zawierająca m.in. dwa koncerty wiolonczelo­we J. Haydna, otrzymał Fryderyka (2010).

***

Na ten właśnie koncert mamy dla Was podwójne zaproszenie. Aby je wygrać wymień trzech kompozytorów, którzy pisali na organy. Biletami nagrodzimy autora pierwszej poprawnej odpowiedzi. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10 marca 2020 pod adresem [email protected]

***

Filharmonia Łódzka
17.03.2020 godz. 19:00

Wykonawcy:

Marcin Zdunik – wiolonczela
Maria Sławek – skrzypce
Krzysztof Urbaniak – organy

Program:

• Mikhail Arkadiev – Passacaglia na organy, skrzypce i wiolonczelę
• Joseph Rheinberger – Suita na organy, skrzypce i wiolonczelę op. 149

{red + info. pras}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Oceń zawartość: 

Brak głosów