Tangostoria - najbardziej tangowa propozycja tego roku.

11.10.2020
Tangostoria - najbardziej tangowa propozycja tego roku.

Bandonegro, uważany przez krytyków za najlepszy zespół tango młodego pokolenia w Europie. 9 października 2020 roku pod skrzydłami prestiżowej wytwórni DUX, na światowy rynek fonograficzny trafił ich najnowszy album „Tangostoria”.

Recenzje płyty można odnaleźć na naszym portalu tutaj.

Płyta utrzymana jest w nurcie tanga tradycyjnego. Nawiązuje do największych twórców tego gatunku i jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie kulturą argentyńską. Znalazły się na nim największe przeboje tanga śpiewanego, takie jak: Sur, Remembranza czy Ballada Para un Loco, ale też wyselekcjonowane przez zespół najciekawsze tanga tradycyjne takich kompozytorów, jak: Juan D’Arienzo, Alfredo Gobbi, Anibal Troilo, czy Astor Piazzolla. Mimo dużej różnorodności stylów prezentowanych przez powyższych kompozytorów, płyta stanowi zamkniętą i spójną całość. Muzycy z Bandonegro zaprosili również do współpracy urugwajskiego wokalistę Andrésa Martorella. Dokładając od siebie nowe, świeże aranżacje istniejących utworów, stworzyli projekt bez daty ważności. Pyta została nagrana pół roku po podróży Bandonegro do stolicy tanga, Buenos Aires w 2019 roku.

http://www.dux.pl/tangostoria-bandonegro-martorell.html

https://www.youtube.com/watch?v=R23N3blzegE

Album dostępny jest już w sprzedaży w sklepie DUX, a 16 października 2020 roku pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

{info.pras.}

Wszystkie treści na PrestoPortal.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas - zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.

Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą - wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.

Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prestoportal.pl | +48 579 66 76 78

Dodaj komentarz